
Fényképeken mindig jó a kapcsolat a polgármester és alpolgármester között
Fotó: Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal
Rossznak minősítette a Soós-adminisztrációt Ciprian Dobre, a liberális párt Maros megyei elnöke, aki szerint pártja még a nacionalista AUR-ral is hajlandó szövetkezni, hogy 2024-ben ne Soós Zoltán legyen Marosvásárhely polgármestere. A támadásra válaszolva Soós Zoltán azt nyilatkozta, hogy vissza fogja vonni a PNL-s alpolgármester feladatkörét. Az RMDSZ sem maradt ki a nyilatkozatháborúból.
2023. október 18., 13:492023. október 18., 13:49
A prefektusi feladatkört is ellátó liberális politikus kedden tartott sajtótájékoztatójában élesen bírálta a jelenlegi marosvásárhelyi városvezetést, rossznak minősítve a Soós-adminisztrációt, kiemelve, hogy
Dobre arról is beszélt, hogy a liberálisok hajlandók bárkivel szövetkezni, a szociáldemokratákkal és akár az AUR (Románok Egyesüléséért Szövetség) képviselőivel is, annak érdekében, hogy leváltsák a jelenlegi városvezetést. Véleménye szerint
mert csak így lehetnek sikeresek a választásokon. Konkrét polgármesterjelöltről nem beszélt.

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Maros megyei szervezetének vezetősége úgy döntött, hogy felkéri az összes politikai és civil szervezetet, illetve az akadémiai szféra képviselőit egy közös marosvásárhelyi polgármesterjelölt indítására.
Mint ahogy várható volt, a hadüzenettel felérő nyilatkozatra azonnal válaszolt Soós Zoltán polgármester, aki szerint
Soós Zoltán szerint Ciprian Dobre attól ijedt meg, hogy jelentős előrelépések, beruházások történtek Marosvásárhelyen.
A polgármester azt mondta, eddig jól együtt tudott dolgozni Alex György PNL-s alpolgármesterrel, de most, e szóbeli támadás után nem marad más megoldás számára, mint visszavonni az alpolgármester hatáskörét. „Dobre nem tett mást a nyilatkozatával, mint megrokkantotta az egyik erős emberét,
a saját erős emberét verte fejbe, az alpolgármesterét.”
Alex György és Soós Zoltán
Fotó: Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal
Az RMDSZ marosvásárhelyi elnöke, Kovács Mihály Levente kis videóban, román nyelven szólította meg a liberálisokat, és arra volt kíváncsi, hogy ha nincs saját jelöltjük, programjuk és elképzelésük, akkor miért „lopták el a kampány kezdetét”. Ironikus hangvételű videójában azt feszegette, hogy
„A liberális alpolgármester három éve együtt dolgozik Soós Zoltánnal, és most ébredtek fel, hogy rossz a városvezetés? El kellene dönteniük, hogy mit akarnak, már csak azért is, hogy saját választóiknak világos legyen az irány. Mert mi tudjuk, hogy lovon is, gyalog is egyszerre nem lehet haladni.”
Megpróbáltuk megszólaltatni Alex György liberális alpolgármestert is; szerettük volna tudni, hogyan értékeli az elmúlt hároméves városházi tevékenységét és a Soós Zoltán polgármesterrel való együttműködést. A kabinetvezetője, Ela Giurgea azonban azt mondta, hogy Alex György nem kíván nyilatkozni.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!