
Fotó: Pinti Attila
Festői környezet, madárcsicsergés és egy mosolygó kisbaba fogadott a szépvízi víztározó szomszédságában. A Szikszai házaspár lassan két hete, hogy maga mögött hagyta a várost, és itt találta meg a helyét a járvány idejére.
2020. május 09., 11:322020. május 09., 11:32
2020. május 09., 11:452020. május 09., 11:45
„Mi normál esetben bent lakunk Csíkszeredában, egy háromszobás tömbházlakásban. Ez így rendben is volt, egészen a járvány kirobbanásáig” – kezdte beszámolóját Tamás. Az ügyvédként dolgozó családfő elmondta,
Elsőként a felesége vetette fel a várostól való eltávolodás ötletét, amely a bezártság negyedik hetén szárba is szökkent. „Egy helyi cég, az Eco Tiny House alapjában véve lakókocsi típusú házakat kínál eladásra, azokat is leginkább külföldön értékesítik. Mi meguntuk már a tömbház körüli sétákat, és fordítottunk egyet az elképzelésen: mi lenne, ha bérbe vennénk egy ilyen házat?” – mesélte Kinga.
Fotó: Pinti Attila
A lakóház helyszínéül a családfő dédnagyszülei által lakott területet választották a szépvízi víztározó közelében. Családjaik elsőre vonakodva fogadták az ötletüket, de a családfő szülei a közeli Szépvízen laknak, így még közelebb is kerültek egymáshoz.
Tamás bevallotta, az a nagyságrendű munka, amit a járvány előtt bevállalt, már nem volt egészséges. „Minden olyan munkát, ami személyes találkozást igényel, lemondtam. A cégbírósághoz sem kell már személyesen bejárni, így én is nyugodtabban tudtam meghozni ezt a döntést”. Az otthonról való munkát meg tudta oldani telefonos internettel,
– magyarázta. A kiköltözés sokat javított a kettejük kapcsolatán, jobban odafigyelnek egymásra, és a gyereknevelésből is mindketten ki tudják venni a részüket. Tamásban a költözés a „vissza a természetbe” életérzést hozta fel. „Minden ismerősünk és barátunk ámul és gratulál, amikor meglátják az itt készült fotókat. Bevallom, sokan szeretnének cserélni most velünk” – méltatta döntésüket a családapa.
Fotó: Pinti Attila
A pihenésükre is jó hatással van a csendes környezet. Velük egyetemben a tíz hónapos kislány is sokkal többet tud itt aludni. „Általában este 8–9 körül takarodó van, reggel 6-kor pedig kelünk Sarolt jóvoltából. Tíz óra alvást korábban el sem tudtam képzelni ezzel az életvitellel” – jegyezte meg viccesen Tamás, hozzátéve, hogy nem nomád életstílusra szerettek volna váltani. A mindennapi kondíciókat mindenképp fenn szerették volna tartani, ami ebben a házban ötvöződik is. A villanyáramot áramfejlesztővel állítják elő, a területhez tartozó forrásvizet is sikerült rákapcsolniuk a lakóház vízrendszerére,
Mint megjegyezték, a ruhákon és a konyhai eszközökön kívül semmit nem kellett hozzanak magukkal. A házikóban padlófűtés van, így a kis felület hamar kimelegszik, de ez a megoldás a kislány szempontjából is nagyon előnyös.
Fotó: Pinti Attila
„Határozottan tetszik Saroltnak ez az új lakás. Otthon mindig kell vigyázzunk, hogy merre mászkál, például tisztítószerek közelébe ne kerüljön. Itt, hogy ha nem működik a generátor, akkor a konnektoroktól sem kell tartani. Az egész házikóban mindenfelé mászkálhat, az udvaron már megkóstolta a füvet is” – fakadtak mosolyra a fiatal házasok. A hosszú sétáik mellett facsemetéket is ültettek a területen, a szomszédos házak pedig szintén üresen állnak, így nincs, aki és ami megzavarja a mindennapjaikat.
Terveik szerint a május közepén érvénybe lépő enyhítésekig laknak a házikóban. „Ez az életforma számomra visszahozta azokat a régi időket, amikor nem rohantunk mindenhová: például babatornára, babaúszásra, miközben főzni, mosni, takarítani is kellett otthon. Itt felkelünk és tudjuk, hogy mi osztjuk be az időnket minden nap. Főzünk, sétálunk és élvezzük ezt a hatalmas csendet körülöttünk” – áradozott Kinga.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás