Ünnepel a gyergyószentmiklósi református közösség. 125 éve épült a templomuk, amely az akkori Csík vármegye első protestáns temploma volt. Az egyhetes ünnepségsorozat nyitó istentiszteletén Balog Zoltán püspök a 125. zsoltár szövegéből kiindulva hirdetett igét.
2024. augusztus 25., 20:082024. augusztus 25., 20:08
2024. augusztus 26., 10:412024. augusztus 26., 10:41
Fotó: Gergely Imre
Ünnepel a gyergyószentmiklósi református közösség. 125 éve épült a templomuk, amely az akkori Csík vármegye első protestáns temploma volt. Az egyhetes ünnepségsorozat nyitó istentiszteletén Balog Zoltán püspök a 125. zsoltár szövegéből kiindulva hirdetett igét.
2024. augusztus 25., 20:082024. augusztus 25., 20:08
2024. augusztus 26., 10:412024. augusztus 26., 10:41
Fotó: Gergely Imre
Az istentisztelet kezdetén Páll Attila-Csaba, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye esperese mondott imát a hívők által megtöltött templomban, majd Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház Dunamelléki egyházkerületének püspöke lépett a szószékre.
Fotó: Gergely Imre
A 125. zsoltár szövegéből kiindulva hirdetett igét. Születésnapi ajándéknak szánta e zsoltár választását a 125 éves templom számára.
– hangzott el. A gyergyói egyházközség most kezdődött egyhetes ünnepségsorozatának mottója: „Az Ige ereje” – mintegy erre utalva beszélt a munka és az ima sorrendjének fontosságáról is.
Fotó: Gergely Imre
„Mi, emberek, és különösen mi, reformátusok az aktivitás emberei vagyunk, úgy gondoljuk, hogy van erőnk nekivetjük a vállunkat a munkának, létrehozzuk, amit létre kell hozni, aztán majd imádsággal megköszönjük az adott erőt az Úristennek. De fordítva kell, lelki döntéssel kell kezdeni a munkát, akár a családban a döntéseket, ha ezzel kezdjük, lesz rajta áldás is.
– mondta Balog Zoltán.
Fotó: Gergely Imre
Az igehirdetést követően Ősz Sándor, a gyergyószentmiklósi egyházközség főgondnoka mondott beszédet.
„Öröm számunkra, hogy most itt lehetünk. 125 éve épült egy templom. Ezt megelőzően a maroknyi gyergyói protestáns vallású, többségükben református vallást gyakorló hívő arról álmodott, hogy saját templomuk legyen.
A városi rangra vágyó községben már állt három torony, tetejükön pedig kereszt hirdette a megváltást. Úgy adódott, hogy ez a kicsi templom a keresztessel került szembe, és az első évtizedekben ez a szemben állás gyakran jelentett szembenállást is, előfordult, hogy feleseltek is egymásnak. Azóta már nem felesel egymásnak a csillagos és a keresztes torony. A csillag a karácsony, a születés jelképe a kereszt a negypénteké, a megváltó haláláé.
– hangzott el Ősz Sándor beszédében.
Fotó: Gergely Imre
Az ünnepi istentisztelet résztvevői egy rendhagyó előadásnak is részesei lehettek. A Mátyás István lelkész által összeállított, és több egyháztag által előadott kis jelenetben arra világítottak rá, hogy
Ez egy olyan vállalkozás lenne, amit tényleg érdemes lenne reklámozni – hangzott el.
Fotó: Gergely Imre
Az ünnepségen fellépett a Grádics, a gyülekezet kórusa is. Köszöntőt mondott Nagy Éva, a vallásügyi államtitkárság részéről, Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere, Kántor Boglárka megyei tanácsos, Dézsi Zoltán, az Erdélyi Református Egyházkerület főgondnoka és Dézsi Csaba lelkész is, aki az ünnepségre tért haza ausztráliai szolgálati helyéről.
Fotó: Gergely Imre
A vasárnapi eseménysor a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban folytatódott, ahol Balázs József méltatta a kiállító képzőművész, Funkenhauzer Zsófi alkotásait és munkásságát. Később pedig a marosvécsi Kiscsillagok együttes lépett fel.
A záró istentiszteleten, szeptember 1-jén Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke hirdet igét.
Az események részletes programja megtalálható a Gyergyószentmiklósi Református Egyházközség Facebook-oldalán.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!