Február 2-án 19 órától a Vigadó Művelődési Központ nagytermébe várják a Boér Géza bérletes nézőket Georges Feydeau Zsákbamacska című komédiájára.
Csoóri Sándor Halálra táncoltatott lány című ballada-játékát adja elő a Nomád Nemzedék Társulat február 3-án 19 órától a Vigadó Művelődési Központ nagytermében.
Február 6-án, kedden 19 órától, a Baróti Művelődési Ház Bodosi Dániel termében, Mihály János történész, helytörténész (Lövéte), a Székely Címer-, Pecsét és Zászlótörténeti Munkacsoport tagja bemutatja Székely szimbólumok régen és ma című könyvét.
Az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítóterében, február 9-én 18 órakor nyílik meg Boros Lajos (1928–2011) festőművész életműkiállítása.
A brassói Euterpe Szimfonikus Zenekar ismét Szentgyörgyön lép fel egy kivételes koncerttel a 2023/2024-es Hangversenyévad keretében.
A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy folytatja Üveghang Akadémia zenei oktatás programját, február 8-án Sepsiszentgyörgyön, 18 órától az Árkosi Kulturális Központban.
Hamarosan zárul Fülöp József csíkszeredai képzőművész egyéni tárlata a sepsiszentgyörgyi Lábasházban.
Január 29-én a Kovászna Megyei Művelődési Központ és Barót Város Önkormányzata közös szervezésében második alkalommal nyílt szabadtéri fotókiállítás Barót központjában, a Diákdombon.
December végére készült el a Gyergyószentmiklós egyik legforgalmasabb útjaként számon tartott Testvériség sugárút aszfaltozása, viszont még nem helyezték ki a gyalogátjárókat jelző forgalmi táblákat, és az útfestésekre is várni kell. Így most veszélyes.
Sűrű ködre kell számítani csütörtök reggel Kovászna és Hargita megye egyes részein – írja az Agerpres hírügynökség, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) felhívása alapján.
Korondon nyolcadik alkalommal rendezik meg szombaton az Ízig-Vérig Disznótorfesztivált. A Páll Lajos Művelődési Ház előtti térre várják az érdeklődőket. Az eseményen Pittyes2es és Gyufa is fellép.

Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészség fontosságáról, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban még mindig sok a bizonytalanság.
Kiszállást szervez Csíkszentmárton községbe az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve, hogy segítsék az érdeklődőket olyan, a magyar állam nyújtotta lehetőségek megragadásában, mint például a honosítás.
Tavaly nem volt pénz e célra a költségvetésben, de egy év kihagyás után idén már újra támogatja az állam a hátrányos helyzetű munkavállalók alkalmazását. Hargita megyében mindig is volt érdeklődés a program iránt.
Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere jelentette be elsőnek, hogy megpályázza a Maros megyei RMDSZ elnöki tisztségét. Ez szerda délelőtt üresedett meg.
A jövedelemadóból visszaosztott összegek csökkentése érzékenyen érinti a várost, mert az intézményfenntartás nem olcsó, és a működési költségekből nagyon fog hiányozni az elvont pénz.
Felületében szerény, ám volumenében hatalmas kutatás zajlott az elmúlt néhány évben a székelyudvarhelyi Székelytámadt-várnál. A feltárt eredményekről Sófalvi András, a Haáz Rezső Múzeum régésze tartott előadást.
A múlt évben az országos távközlési hatósághoz (ANCOM) összesen 3835 panasz érkezett a mobilszolgáltatók és postai szolgáltatások romániai ügyfeleitől. A panaszok 70 százaléka a mobilszolgáltatásokra, 24 százaléka a postai szolgáltatásokra vonatkozott.
Jóváhagyták a diákok utazásának támogatásáról szóló határozatot a Kovászna megyei önkormányzat képviselői a januári ülésen.