
Fotó: Bányai István közösségi oldala
Sikerült befogni egyet a településre bejáró medvék közül a Maros megyei Jedd községben. A kis termetű vad szerdán került ketrecbe.
2024. május 30., 10:592024. május 30., 10:59
2024. május 30., 11:042024. május 30., 11:04
Bányai István, Jedd község polgármestere közösségi oldalán számolt be arról, hogy sikerült befogni az egyik medvét, azok közül, amelyek a községben, a lakott területen is sétálnak.
Az állat a községközpontban, a Patak utcában elhelyezett ketrecbe sétált be, ahol a hatóságok nyers húst készítettek elő számára.
Mint korábban beszámoltuk róla, a Marosvásárhellyel szinte egybenőtt Jedden két nagyvad jár be rendszeresen a házak közé, egyiküknek két bocsa is van.
Fotó: Bányai István közösségi oldala
Márciusban Kebeleszentiványra helyezték ki a csapdát, mert ott látták a nagyvadakat, majd április elején átvitték Jeddre. Bár sokáig úgy tűnt, hogy mindhiába, szerdára virradóan mégis sikerült elkapni az egyik medvét.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!