
Fotó: Haáz Vince
Nyárindító fesztivált szerveznek a hétvégén Szovátán, idén első alkalommal, így is ünnepelve a Medve-tó születésnapját. A világ legnagyobb heliotermikus tava 149 éve keletkezett.
2024. május 30., 12:042024. május 30., 12:04
2024. május 30., 12:112024. május 30., 12:11
Szováta önkormányzata a Visit Maros Egyesülettel partnerségben idén első alkalommal szervezi meg a Borfesztet május 31. és június 2. között. A háromnapos rendezvénysorozat fő helyszíne a fürdőtelepen újonnan átadott amfiteátrum lesz.
Pénteken, május 31-én, 18 órakor tartják a hivatalos megnyitót, majd Fazakas Bíborka ultraterepfutó és Baczó Tünde rendező-koreográfus mesél magáról, szenvedélyéről. Este kilenc órakor vetítik a Bagossy Brothers Company – 10 éve úton című filmet.
Szombaton, június elsején igazi családi délelőttre hívják az érdeklődőket, lesz kézművessátor, mesesarok, déli 12 órakor a Libavonat lép fel. Délután többek között Kádár Annamária a példaképekről és Tibi Useriu ultrafutó a határok feszegetéséről mesél. A Borudvarban 14 borászat várja az érdeklődőket, a hangulatot 21 órától a Pesti Party Showband biztosítja.
Június másodikán, vasárnap a főszerep a folkelőadásoké lesz, a szovátai Sirülők Néptáncegyüttes mellett a Maros Művészegyüttes is színpadra lép.
A Medve-tó 1875. május 27-én keletkezett, alakja kiterített medvebőrre hasonlít, innen származik a neve. Sótartalma a felszínen 100 g/l, mélyebben 220-300 g/l. Vize a helioterm-jelenség következtében 35 Celsius-fokra is felmelegszik 2 méter mélységig; de a tó legmelegebb rétegében, kialakulásakor 80 Celsius-fokot is mértek. A Medve-tavat hagyományosan június harmadik hetében nyitják meg, ez azonban időjárásfüggő. A közkedvelt gyógyhatású vizet élőben lehet nézni a freecam.ro weboldalon.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
szóljon hozzá!