
Fotó: Székelyhon
Nincs új a nap alatt, a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium részben összeomlott bentlakásának ügyében is rendkívül lassan őrölnek a malmok; gyakorlatilag papírgyártás, dokumentumpótlás zajlik.
2024. május 29., 21:092024. május 29., 21:09
2024. május 30., 09:502024. május 30., 09:50
Egy ideje nem sokat lehet hallani arról, hogy mi zajlik a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium kollégiumánál, ahol 2023. december 18-án a kétszintes bentlakás egyharmada összedőlt, miután az épület külső fala, amely mellett két méter mély vízelvezető árkot ástak, leomlott. A romok négy diákot temettek maguk alá, közülük kettő elhunyt.

Összedőlt a Tamási Áron Gimnázium kollégiumának egyik épületrésze hétfő délután. Több gyerek a romok alá szorult, azonban sikerült kimenteni őket. Az egyik fiút már nem lehetett újjáéleszteni.
A biztonságba helyezési munkálatokhoz a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal a szerkezeti szakvélemény alapján még december 27-én, sürgősségi eljárásban kiállította az építkezési engedélyt, ugyanakkor januárban arról is beszámoltunk, hogy
Elsőként egy sürgősségi beavatkozást írt elő, amellyel a sérült, pince nélküli épületszárnyat stabilizálják ideiglenesen, amíg sor kerül a második fázisra, amikor a nem sérült pincés épületszárny és a tornaterem teljes felújítására kerül sor, és a sérült épületrész is újraépül.
Fotó: Székelyhon
A december 18-án történt bentlakásomlás óta az épület és az udvar mellett
Fotó: Székelyhon
Az urbanisztikai osztály még a tragédia hetén jelezte a rendőrségnek, hogy probléma lehet az úttal, mert nem lehetett tudni, hogy pontosan mennyi földet szedtek le és hordtak el az említett út alatti domboldalból – amely már a bentlakás udvarához tartozik –, így a rendőrség
Noha alig néhány méterről van szó, a városi forgalom fontos útvonala a Baróti Szabó Dávid utcának az a kis része, hiszen a Márton Áron teret és a Kossuth Lajos utcát összekötő szakasz egy részéről beszélünk, amelyen sok autós kikerülte a sokszor túlzsúfolt Kossuth Lajos utcát.
Fotó: Székelyhon
Mostanra az említett domboldal megtámasztását és az állagmegőrzési munkálatokat is sikerült befejeznie a kivitelezőnek, az útszakaszt azonban még mindig nem szabadították fel, így a városházán arról is érdeklődtünk, mi ennek az oka. Ugyanakkor arra is rákérdeztünk, hogy állnak jelenleg a bentlakás körüli munkálatok.
Zörgő Noémi városházi sajtószóvivő kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy éppen szerdán volt egy gyűlés, amelyen többek között részt vett az iskola vezetősége, az építésvezető, a tervező és a kivitelező. A gyűlésen az urbanisztikai osztály vezetője és a főépítész felsorolta, hogy
Fotó: Székelyhon
A városháza sajtósa kifejtette: a jelenlévők megértették a problémákat és ígéretet tettek arra vonatkozóan, hogy
„Ha az rendben lesz, akkor kezdeményezheti az egyház az átvételezési folyamatot – melynek során értesíteni kell az illetékes hatóságokat és az építési felügyeletet is” – fogalmazott a Zörgő Noémi, hozzátéve, hogy ez leghamarabb a jövő hónap második felében történhet meg, de pontos időpontot nem tudnak meghatározni, mert most minden attól függ, hogy a tervezőnek mikor sikerül pótolnia a hiányzó dokumentumokat.
Fotó: Székelyhon
A sajtószóvivő ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a Baróti Szabó Dávid utca lezárt részére is akkor tudja a rendőrség visszaengedni a forgalmat, amikor a teljes dokumentáció rendben lesz és megtörténik a munka átvétele, ugyanis a lezárt útszakasz is az egyház magánterületén húzódik.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!