
Fotó: Székelyhon
Nincs új a nap alatt, a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium részben összeomlott bentlakásának ügyében is rendkívül lassan őrölnek a malmok; gyakorlatilag papírgyártás, dokumentumpótlás zajlik.
2024. május 29., 21:092024. május 29., 21:09
2024. május 30., 09:502024. május 30., 09:50
Egy ideje nem sokat lehet hallani arról, hogy mi zajlik a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium kollégiumánál, ahol 2023. december 18-án a kétszintes bentlakás egyharmada összedőlt, miután az épület külső fala, amely mellett két méter mély vízelvezető árkot ástak, leomlott. A romok négy diákot temettek maguk alá, közülük kettő elhunyt.

Összedőlt a Tamási Áron Gimnázium kollégiumának egyik épületrésze hétfő délután. Több gyerek a romok alá szorult, azonban sikerült kimenteni őket. Az egyik fiút már nem lehetett újjáéleszteni.
A biztonságba helyezési munkálatokhoz a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal a szerkezeti szakvélemény alapján még december 27-én, sürgősségi eljárásban kiállította az építkezési engedélyt, ugyanakkor januárban arról is beszámoltunk, hogy
Elsőként egy sürgősségi beavatkozást írt elő, amellyel a sérült, pince nélküli épületszárnyat stabilizálják ideiglenesen, amíg sor kerül a második fázisra, amikor a nem sérült pincés épületszárny és a tornaterem teljes felújítására kerül sor, és a sérült épületrész is újraépül.
Fotó: Székelyhon
A december 18-án történt bentlakásomlás óta az épület és az udvar mellett
Fotó: Székelyhon
Az urbanisztikai osztály még a tragédia hetén jelezte a rendőrségnek, hogy probléma lehet az úttal, mert nem lehetett tudni, hogy pontosan mennyi földet szedtek le és hordtak el az említett út alatti domboldalból – amely már a bentlakás udvarához tartozik –, így a rendőrség
Noha alig néhány méterről van szó, a városi forgalom fontos útvonala a Baróti Szabó Dávid utcának az a kis része, hiszen a Márton Áron teret és a Kossuth Lajos utcát összekötő szakasz egy részéről beszélünk, amelyen sok autós kikerülte a sokszor túlzsúfolt Kossuth Lajos utcát.
Fotó: Székelyhon
Mostanra az említett domboldal megtámasztását és az állagmegőrzési munkálatokat is sikerült befejeznie a kivitelezőnek, az útszakaszt azonban még mindig nem szabadították fel, így a városházán arról is érdeklődtünk, mi ennek az oka. Ugyanakkor arra is rákérdeztünk, hogy állnak jelenleg a bentlakás körüli munkálatok.
Zörgő Noémi városházi sajtószóvivő kérdésünkre arról tájékoztatott, hogy éppen szerdán volt egy gyűlés, amelyen többek között részt vett az iskola vezetősége, az építésvezető, a tervező és a kivitelező. A gyűlésen az urbanisztikai osztály vezetője és a főépítész felsorolta, hogy
Fotó: Székelyhon
A városháza sajtósa kifejtette: a jelenlévők megértették a problémákat és ígéretet tettek arra vonatkozóan, hogy
„Ha az rendben lesz, akkor kezdeményezheti az egyház az átvételezési folyamatot – melynek során értesíteni kell az illetékes hatóságokat és az építési felügyeletet is” – fogalmazott a Zörgő Noémi, hozzátéve, hogy ez leghamarabb a jövő hónap második felében történhet meg, de pontos időpontot nem tudnak meghatározni, mert most minden attól függ, hogy a tervezőnek mikor sikerül pótolnia a hiányzó dokumentumokat.
Fotó: Székelyhon
A sajtószóvivő ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a Baróti Szabó Dávid utca lezárt részére is akkor tudja a rendőrség visszaengedni a forgalmat, amikor a teljes dokumentáció rendben lesz és megtörténik a munka átvétele, ugyanis a lezárt útszakasz is az egyház magánterületén húzódik.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!