Székelyhon.ro
2012. május 17., csütörtök; Ma Paszkál napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Iwiw oldal Google +1 oldal

Lemond CNA-tisztségéről Szász Attila

Szász Cs. Emese | 2012.02.10. [13:09] | Utolsó módosítás: 2012.02.10. [13:32]

Hétfőn kíván lemondani az Országos Audiovizuális Tanácsban (CNA) betöltött mandátumáról Szász Attila, akit az RMDSZ delegált tisztségébe. Mint mondta, távozásának nem politikai, hanem szakmai és személyes okai vannak: megpályázza a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettesi tisztségét.

szasz_attila_b

A marosvásárhelyi születésű Szász Attila 2006-ban lett a CNA póttagja, majd 2008-ban tagja. Mandátuma 2012 decemberéig tartott volna, így mintegy tíz hónappal korábban távozik a funkcióból. Lemondását hétfőn közli a szenátus szakbizottságával, s amikor az megjelenik a Hivatalos Közlönyben, véget ér a mandátuma. Kérdésünkre elárulta: helyettesítése elméletileg egyszerű, gyakorlatilag bonyolult, őt ugyanis a szenátus jelölte a CNA-tisztségre, így a szenátus kell a következő embert is megnevezze, s van arra már példa, hogy egy CNA-tagnak 2010 novemberében lejárt a mandátuma, de még mindig nem jelöltek mást a helyére.

Szász Attila elmondta, más munkahelyre készül, ami összeférhetetlen a CNA tagsággal, ezért mondott le tisztségéről. Megpályázza a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettesi székét. Az állás decemberben ürült meg, miután az eddigi főszerkesztő-helyettes, Borbély Melinda nyugdíjba vonult.

„Én marosvásárhelyi vagyok, a családom Kolozsváron él, természetes, hogy kerestem a hazafelé vezető utat, a Marosvásárhelyi Rádió állása pedig jó lehetőség erre. Természetesen összeférhetetlenség áll fent a két tisztség között, ezért mondok le a CNA-tagságomról. Nem foglalkozhatok médiafelügyelettel, miközben egy médiaintézménynél dolgozom” – mondta a Székelyhon.ronak Szász Attila. Kérdésünkre elárulta, a közeljövőben versenyvizsgát írnak ki a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettesi posztjára, s azon kíván megméretkezni majd.

Komment




Hozzászólás száma:
Név:
Biztonsági kód
Elfogadom a mércét
Hozzászólások21
21.
iksz
2012.02.13., hétfő [21:56]
Bíró Zsolt lapátra, Szász Attila székbe. Nesze neked rádiós hivatás. ..
20.
Vásárhelyi 2
2012.02.12., vasárnap [21:36]
Érintve vagy talán valamiért?Különben nem dugnád bele az orrodat oda,ahol nem fő a fazekad.
19.
Boszorkány
2012.02.12., vasárnap [18:28]
@18!
Te is egy komoly pletyka fészek vagy mint egy fosos vénasszony!
18.
Vásárhelyi 2
2012.02.12., vasárnap [13:24]
Tudja-e valaki Borbély Melinda miért vonult nyugdíjba?Nem hiszem,hogy rendes,öregségi nyugdíjról lenne szó.Elvégre még nem lehet 63 éves.
17.
borbelyradio
2012.02.12., vasárnap [11:10]
gratulalok remelem nem leszel svejk mint cna elodod a szinhazban gaspibohoc
16.
másik olvasó
2012.02.11., szombat [18:45]
Felül, a kép fölötti szövegben írja: "...távozásának ... szakmai és személyes okai vannak: megpályázza a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettesi tisztségét."
Tehát, "megpályázza". De ez még távolról sem jelenti azt, a poszt betöltésére TISZTESSÉGES versenyvizsgát fognak tartani.
Utáltam, és utálom ma is, és mindig is utálni fogom a kommunistákat, DE azt el kell ismerni, hogy a kommunisták legalább a látszatra adtak. Nem úgy, mint a udmr. Most nyiltan szembehazúdnak, nyiltan meglopnak, nyiltan gazemberkednek, még a látszatra sem figyelnek oda. Ezeknek kérem, se Istenük, se emberük. Gyalázatos egy bagázs!
15.
bizonynemkell!
2012.02.11., szombat [16:12]
"-Miért döntöttél a lemondás mellett?
- A szakmai szempont az volt, hogy a magyar médiába jöhetek dolgozni, a személyes pedig az, hogy közel kerülök a családomhoz. A Marosvásárhelyi Rádiónál fogok dolgozni, főszerkesztő-helyettes leszek. A CNA-ban egy ideje stagnálnak a dolgok, ami tőlem tellett, azt úgy érzem, megtettem." (Transindex).
Hol olvasod, hogy megpályázza? Azt mondja: LESZEK!!! De, sajnos, mindenki tudja, hogy neki lesz igaza, és LESZ, nem pedig megnyeri egy becsületes versenyvizsgán.
14.
Nem kellesz nekünk!
2012.02.11., szombat [13:32]
Jó ötlet, jöjjenek minél többen haza székelyföldre az eltávozott fiatalok de ha a Borbély Melindához hasonló módszerekkel fog dolgozni, azaz, hogy nem a magyarság érdekeiben tevékenykedik, hanem az rmdsz érdekében, akkor csak további elvándorlás várható a fiatalság részéről, mivel az rmdsz sajnos nem jó irányba tolja a magyarság szekerét!!!
13.
Betyar
2012.02.11., szombat [12:52]
"Szász Attila elmondta, más munkahelyre készül, ami összeférhetetlen a CNA tagsággal, ezért mondott le tisztségéről. Megpályázza a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettesi székét. Az állás decemberben ürült meg, miután az eddigi főszerkesztő-helyettes, Borbély Melinda nyugdíjba vonult." MEGPÁLYÁZA!!! Kojaknak Marosvásárhelyen van a helye remélem még hozzá hasonló fiatalok térnek haza Marosvásárhelyre és kis valtozást hozznak a közéletben!!!
12.
anonimia
2012.02.11., szombat [12:01]
Lehet, hogy azert mondott le meg jo elore, mert BIZTOS a dolgaban, ergo, hogy megnyeri :)), tehat jo elore megvan mar az (egyetlen??!!) jelolt, es a nyertes is!!! Es ha veletlenul nem o lesz a nyertes??? Akkor meg vissza Bukarestbe?:)) Csak o tudja:))
11.
másik olvasó
2012.02.11., szombat [10:22]
Tudtommal viszont akkor összeférhetetlen, ha egyidőben foglal el két összeegyeztethetetlen posztot. Mint pl: egy médiának az alkalmazottja, vagy vezetője, ÉS ugyanazt a médiát felügyelő testület tagja.
Tehát, jól ráért volna lemondani akkor is, amikor kihírdetik a pályázat eredményét. A lényeg, hogy egyidőben ne legyen mindkét helyen.
10.
Hajj
2012.02.11., szombat [09:32]
Borbély Melinda férje Borbély László : korábbi és immár az új környezetvédelmi miniszter
9.
egy olvasó
2012.02.11., szombat [00:28]
Utána néztem, a Transindexben ez áll :A Marosvásárhelyi Rádióhoz igazol a CNA-ból Szász Attila.... A versenyvizsga feltételei adottak, ....senki többet.... el van adva...
8.
egy olvasó
2012.02.10., péntek [23:10]
Meg tudja valaki mondani,hogy hogy hivják Borbély Melinda férjét?Tudtommal valaki akkor lesz összeférhetetlen ha ugyanabban az időben foglalja el mindkét posztot és nem amikor az ötlet kipattan mentorai fejéből.
7.
Nem kellesz nekünk!
2012.02.10., péntek [21:13]
Ha nem tudná biztosan, hogy az övé lesz az állás, akkor nem mondana le a jelenlegi mandátumáról. Ezt már Markó komával rég letárgyalták, sinen van a dolog, családon belül marad az állás. Már lassan a csapból is az rmdsz folyik, rátelepedtek az erdélyi magyar médiára, ez a legfontosabb eszközük a választások megnyerésére nem a tisztességes politizálás!!!
6.
cicacontra
2012.02.10., péntek [19:33]
Hogy megpályázza a tisztséget? Már el is járt a szája, hogy: "A Marosvásárhelyi Rádiónál fogok dolgozni, főszerkesztő-helyettes leszek." (Transindex). Folytatja az újságirói pályát? Melyiket? Amelyiket el sem kezdte? Hordozza inkább tovább nagy költőnk táskáját. Mert azt időben elkezdte.
5.
tartomanyi kommunistak
2012.02.10., péntek [17:12]
a felteteleknek o fog pont megfelelni de lehet hogy fiatalit volt kommunistak mar ugy dadognak raccsolnak szurcsolnek selypitenek kapkodjak a levegot hogy remes
4.
Én protekciós vagyok! Ti menjetek dolgozni!
2012.02.10., péntek [16:11]
[Nem ütötte a mércét]
3.
anoniemand
2012.02.10., péntek [16:09]
Bojbéj Melinda nyugdíjba megy, kell az új pártember a rádióhoz. Pályázat hehe, ez már rég le van zsírozva, nehogy valaki azt higgye, hogy ez pályázatos állás...
2.
anonimaaan
2012.02.10., péntek [15:50]
1.vagyis?? reszletezze, kerem.
2. ha egy "egyszeru ember" is meg szeretne meretkezni a palyazaton, akkor MIKOR es HOL kell jelentkezzen, vagy ezt is "belsoleg" oldjak meg??? mint sok mas allashirdetest a RADIONAL!!!
1.
triplet
2012.02.10., péntek [14:15]
harom csalad uralkodik az erdelyi magyarsag folott
Hozzászólások21

Tömeges átigazolás Parajdon

15:43 [2012.04.20.] Megtekintések száma16648

Álomesküvő Csíkszeredában

01:12 [2012.04.22.] Megtekintések száma15112

Leestek a partikamionról

18:34 [2012.05.11.] Megtekintések száma7566

Nő lesz Hargita megye prefektusa

19:53 [2012.05.11.] Megtekintések száma6119

Számon kérik Borboly Csabát

16:35 [2012.05.02.] Megtekintések száma5323

Urzică váltja Ladányit

14:13 [2012.05.13.] Megtekintések száma5167