
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
A román hadsereget megerősítő intézkedéseket rendelt el, és az ország kiberbiztonságát szolgáló intézkedéseket hagyott jóvá szerdai ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
2024. február 21., 19:402024. február 21., 19:40
Az elnöki hivatal beszámolója szerint a Klaus Iohannis államfő által vezetett ülés fő témája a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetének romlása és ennek Romániára gyakorolt hatása volt – ismerteti az Agerpres.
Az ülésen elhangzott, hogy Románia keleti szomszédságában
A CSAT tagjai megállapították, hogy az ukrajnai háború miatt továbbra is nagy a kockázata a Románia területét és állampolgárait érintő incidenseknek, a Fekete-tengeren sodródó aknák és az ellenséges orosz akciók pedig veszélyeztetik a hajózás biztonságát.
A testület ezért úgy határozott, hogy a NATO támogatása mellett
Ennek fényében a CSAT tagjai intézkedéseket rendeltek el a román fegyveres erők megerősítésére. Ezek között szerepel a Románia jelenlegi védelmi igényeihez igazított jogi keret kidolgozása.
Az elnöki hivatal beszámolója szerint a CSAT Ukrajna támogatásának fenntartásáról is döntött.
A CSAT ugyanakkor elemezte az Operatív Kiberbiztonsági Tanácshoz tartozó intézmények 2023-as tevékenységét és a 2024-re szóló fő célkitűzéseket. Egyben jóváhagyta azokat az ország kiberbiztonsági rendszerének fejlesztését szolgáló intézkedéseket, amelyeket idén a testület szerint a kiberbiztonsági tanácsnak prioritásként kell kezelnie.
Az ülésen áttekintették a CSAT 2023-as tevékenységét is, és úgy döntöttek, hogy a tevékenységi jelentést jóváhagyásra továbbítják a parlamentnek.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
szóljon hozzá!