Fotó: Kristo Robert
Tiltakozási akciót kezdeményeznek a közigazgatásban dolgozók – kedden, február 2-án két órás figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ez idő alatt nem lesz ügyfélfogadás a polgármesteri hivatalokban, megyei önkormányzatoknál és más közintézményekben.
2010. február 01., 12:522010. február 01., 12:52
2010. március 08., 17:122010. március 08., 17:12
Fotó: Kristo Robert
A Közigazgatásban Dolgozók Országos Szakszervezeti Szövetsége (FNSA) hétfői közleménye szerint, tagságuk a munkahelyek megőrzését és a bérek 2009 decemberi szinten tartását kéri.
Így kedden, a munkaidejük megkezdését követő két órában figyelmeztető sztrájkot tart a helyi közigazgatásban dolgozó több mint 50 000 alkalmazott. Február 2-án minden ajtóra kifüggesztik a tiltakozás okait, és az ügyfelek nem léphetnek az intézményekbe a sztrájk ideje alatt, szögezi le a dokumentum.
Jövő héttől teljesen lebénulhat a közigazgatási rendszer
Ha a február 2-ai tiltakozási akciónkat nem veszik figyelembe, akkor február 9-én a Belügyi és Munkaügyi Minisztérium előtt szervezünk sztrájkőrséget. Ha ekkor sem tudunk dűlőre jutni, február 12-től meghatározatlan ideig felfüggesztünk minden tevékenységet – jelentette ki Romel Neagu szakszervezeti elnök.
A közalkalmazottak azért jelentettek be általános tiltakozási akciót, mert a kormány jóváhagyta a 17 000 közalkalmazott leépítését előrelátó rendeletet. A tiltakozók szerint ez a helyi közigazgatási egységek önrendelkezését sérti, ugyanígy az egységes bérezési törvény is jogsértő, mivel korlátozza az önkormányzatokat, hogy az alkalmazottakat az alapfizetésen felül pénzbeli juttatásokkal jutalmazza.
Nem felelnek meg a valóságnak Alex Florența román legfőbb ügyésznek azok az állításai, amelyek szerint Oroszország beavatkozott a romániai elnökválasztásba – jelentette ki kedden este a Kreml szóvivője.
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.
Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.
89 éves korában elhunyt Robert Redford színészlegenda, akit olyan klasszikus filmekből is ismerhetünk, mint Az elnök emberei, Butch Cassidy és a Sundance kölyök.
Az amerikai külügyminiszter szerint az orosz–ukrán háború csak rosszabbá válhat, ha a jelenlegi mederben folytatódik, és a két fél egyre mélyebben beássa magát. Marco Rubio erről a Fox News hírtelevíziónak adott interjúban beszélt hétfőn.
Mesterséges intelligencia által irányított, fizikai formában nem létező minisztert nevezett ki Albánia, amely a közbeszerzésekért fog felelni – számolt be róla több hírportál is.
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként – az elfogás körülményeiről sajtótájékoztatón számoltak be a hatóságok és Utah állam vezetői helyi idő szerint pénteken reggel.
Nemes Jeles László legújabb alkotása, az Árva képviseli Magyarországot jövőre a legjobb nemzetközi filmért járó Oscar-díjért folyó versenyben – közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.
A Charlie Kirk amerikai konzervatív influencer életét kioltó potenciális elkövetőről tett közzé fotókat a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI). Mint ismert, a 31 éves fiatalembert Orem városban, egy egyetemi eseményen lőtte le az elkövető.
Továbbra is keresik a Charlie Kirk elleni merénylet elkövetőjét, az előzőleg őrizetbe vett személyt elengedték a hatóságok Utah államban – közölte az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda igazgatója washingtoni idő szerint szerdán késő este.
szóljon hozzá!