
Fotó: Kristó Róbert
Április 24-éig még postázhatják igényléseiket azok a szülők, akik ki akarják használni a magyarul tanuló gyermekek számára a Szülőföldön magyarul program keretében nyújtott támogatásokat.
2015. április 19., 18:162015. április 19., 18:16
2015. április 19., 18:182015. április 19., 18:18
A Szülőföldön magyarul program romániai lebonyolítását végző Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségénél (RMPSZ) most már naponta három- és hatezer közötti igénylést kapnak, csütörtökön például pontosan 6269 kérelem érkezett be hozzájuk.
Bartolf Hedvig, a program irányítója ismertette, eddig összesen 65 649 levélben kérték a szülők a magyar kormány által a külhoni, magyarul tanuló gyermekek számára nyújtott nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatást. Az RMPSZ-nél a beérkezett igénylések összesítése is zajlik, eddig 12 468 gyermek adatait rögzítették, és naponta több mint háromezer diák adatait vezetik be az adatbázisba.
A támogatásokat április 24-éig lehet kérvényezni, ez az utolsó dátum, amely szerepelhet a postán elküldött igénylések postai bélyegzőjén ahhoz, hogy a kérelmet figyelembe tudják venni. Csíkszeredából és a térségből személyesen is le lehet adni az igényléseket az RMPSZ-nek a Taploca utca 20. szám alatt, a Pro Agricultura Hargitae Alapítvány épületében működő központjában (első emelet, 14-es terem). A határidő után az RMPSZ-nél folytatják az igénylések feldolgozását, amikor pedig ezt a munkát befejezik, felterjesztik támogatásra a rendben beküldött kérelmeket. Ezek elbírálását a támogatást nyújtó Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. bizottsága végzi, a döntés után a támogatást idén is az OTP Bank Románia fogja folyósítani.
Két román állampolgár is érintett a Koppenhága közelében csütörtök reggel történt vonatbalesetben, mindketten jól vannak – közölte csütörtök este a külügyminiszter.
Csütörtökön hajnalban újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken, és csaknem három hónapnyi szünet után megérkezett az első orosz kőolajszállítmány Szlovákiába – jelentette be Denisa Saková szlovák gazdasági miniszter közösségimédia-profilján.
Hazavitték Magyarországra a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a Police.hu oldalon.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője.
Irán megnyitja a Hormuzi-szorost – közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken.
Szlovákia mindaddig nem hagyja jóvá az Európai Unió legújabb, immár 20. szankciós csomagját Oroszországgal szemben, amíg Ukrajna nem üzemeli be újra a Barátság kőolajvezetéket – jelentette ki kérdésre válaszolva Juraj Blanár szlovák külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
szóljon hozzá!