Sztrájkolt a Sanitas, mennek tárgyalni

A Sanitas szakszervezeti szövetség szeretné elindítani a kollektív munkaszerződésről szóló tárgyalásokat, hiszen az érvényben lévő szerződés év végén lejár. Ezért Sanitas tagjai kedden kétórás sztrájkőrséget álltak az egészségügyi minisztérium épülete előtt.

Dávid Anna Júlia

2016. november 30., 12:562016. november 30., 12:56

„Az érvényben lévő szerződés december 31-én lejár, és azt kockáztatjuk, hogy 231 ezer egészségügyi alkalmazott kollektív munkaszerződés nélkül marad. Folytatjuk a tiltakozást” – nyilatkozta Marius Sepi szakszervezeti elnök az Agerpresnek. A keddi sztrájkőrség eredményeként december 5-ére találkozóra hívta a szakszervezetieket az egészségügyi minisztérium képviselője – tájékoztatta lapunkat Nyulas Emma, a Sanitas Hargita megyei vezetője.

Az ágazati kollektív munkaszerződés tulajdonképpen a munkáltatók és a szakszervezet tagjai közötti alapjogokat és feladatokat szabályozza, ami majdnem minden kórházi alkalmazottat érint – magyarázta a szakszervezet vezetője. Elmondta, hogy e munkaszerződéseken kívül a kórházak vezetőivel külön megállapodásokat kötnek a szakszervezeti tagok, amit a Hargita megyei intézmények már megkötöttek.

A szakszervezet vezetőit ugyanakkor aggasztja, hogy a fizetések kiegészítésére vonatkozó törvénymódosítás jóváhagyását megóvta a kormány az alkotmánybíróságnál, így azt is december elején fogják elbírálni – közölte Nyulas Emma. Emellett attól is tartanak, hogy a közelgő választások miatt elhúzódhatnak a tárgyalások, s ha a választások következtében változik a minisztérium összetétele, akkor félő, hogy ismét kezdhetik elölről a megbeszéléseket. A december 6-ai, előre meghirdetett újabb tiltakozás is kérdéses a tárgyalások miatt. A Hargita megyei intézmények egyelőre nem terveznek megmozdulásokat – tudatta a megyei vezető.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 26., kedd

Nincs garancia arra, hogy Romániát a közeljövőben felveszik az amerikai vízummentességi programba

Fontos lépések történtek az elmúlt időszakban Romániának az amerikai vízummentességi programba (Visa Waiver) való felvétele érdekében, de nincs semmiféle garancia arra, hogy ez a közeljövőben bekövetkezik.

Nincs garancia arra, hogy Romániát a közeljövőben felveszik az amerikai vízummentességi programba
2025. augusztus 21., csütörtök

Rakétatámadás érte Munkácsot, 12-en sérültek meg

Az orosz hadsereg rakétákkal és drónokkal végrehajtott kombinált légicsapást mért Ukrajnára, az eddigi adatok szerint 12 ember sérült meg a Kárpátalja második legnagyobb városát, Munkácsot ért rakétacsapásban.

Rakétatámadás érte Munkácsot, 12-en sérültek meg
2025. augusztus 20., szerda

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet
2025. augusztus 20., szerda

Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából
2025. augusztus 19., kedd

Magyarország mint a béketárgyalások helyszíne?

Magyarország üdvözli a Trump–Putyin-tárgyaláson megtett lépéseket és támogatja a további tárgyalási folyamatot, különös tekintettel egy második Trump–Putyin találkozóra – közölte Orbán Viktor a Facebook-oldalán kedden.

Magyarország mint a béketárgyalások helyszíne?
2025. augusztus 19., kedd

Donald Trump szerint elérhetővé vált az ukrajnai békemegállapodás

Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén, Washingtonban.

Donald Trump szerint elérhetővé vált az ukrajnai békemegállapodás
2025. augusztus 18., hétfő

Hazaérkezett Magyarországra Kapu Tibor űrhajós

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak – jelentette ki Kapu Tibor kutatóűrhajós Magyarországon.

Hazaérkezett Magyarországra Kapu Tibor űrhajós
2025. augusztus 18., hétfő

Zelenszkij a washingtoni Trump-találkozó előtt: békére van szükségünk

Ukrajna megbízható és tartós békére törekszik, és kész „új biztonsági architektúra létrehozására” – hangsúlyozta hétfőn Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel való találkozója előtt az X-en.

Zelenszkij a washingtoni Trump-találkozó előtt: békére van szükségünk
2025. augusztus 17., vasárnap

Európai vezetők kísérik el Zelenszkijt a washingtoni tárgyalásokra

Több európai ország állam-, illetve kormányfője bejelentette vasárnap, hogy jelen lesz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel Washingtonban tartandó tárgyalásain.

Európai vezetők kísérik el Zelenszkijt a washingtoni tárgyalásokra
2025. augusztus 17., vasárnap

Egy szelet az Egyesült Királyságból – angliai riport (2.)

Az elmúlt napokban az Egyesült Királyságban jártunk. Utazásunk során felfedeztük Anglia hangulatos kisvárosait, pezsgő egyetemi központját és nyüzsgő fővárosát.

Egy szelet az Egyesült Királyságból – angliai riport (2.)