A romániai Let`s Do It csoport a környezetvédelmi minisztériummal közösen megalakította az úgynevezett szemétradar szolgálatot, amely augusztus 26-tól lépett életbe.
2015. augusztus 31., 18:572015. augusztus 31., 18:57
2015. augusztus 31., 22:592015. augusztus 31., 22:59
A civil szervezet egy számítógépes programokat fejlesztő cég támogatásával olyan programot hozott létre, amely letölthető az okostelefonokra. Azok, akik letöltik a programot, képet küldhetnek az erdőben, vízpartokon vagy városok, települések közelében levő szemétkupacokról, megjelölve annak pontos helyét és a hulladék mennyiségét is. A Let`s Do It szervezet honlapjára feltöltött képeket továbbítják az érintett polgármesteri hivataloknak és környezetvédelmi felügyelőségeknek, akik a maguk során kötelesek kivizsgálni az ügyet és elrendelni a szeméthalmok felszámolását. A civilek azt remélik, hogy a jelzett esetek legalább felét megoldják az önkormányzatok, a többit sikerül nekik összegyűjteni, önkénteseik segítségével.
A múlt csütörtökön Marosvásárhelyen tartózkodó környezetvédelmi miniszter dicséretesnek nevezte a civilek kezdeményezését, s reményét fejezte ki, hogy a szemétradar is olyan sikeres lesz, mint a szakminisztérium által bevezetett erdőradar.
„Az erdőradarnak köszönhetően hat hónap alatt 36 százalékkal csökkent a törvénytelen fakivágások száma a tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva. Reméljük, hogy ez még csak a kezdet. Nagy szükség volt az erdőradarra, hiszen az országban évente 8,8 millió köbméter fát termeltek ki engedély nélkül. Ez 1,5 millió lejes kárt jelentett, a környezetrombolásról nem beszélve” – mondta a szakminiszter, aki szerint az illegális fakitermelések teljes felszámolása akkor történhet meg, ha megalakul az erdészeti őrség, amelynek létét az új erdészeti törvény szabályozza.
A hétvégén a Balaton több öblében is megjelent lokális algavirágzásnak várhatóan véget vet az érkező hidegfront, az elkezdődött árvaszúnyog-rajzás azonban akár még hetekig eltarthat.
Úgy módosítaná Ciprian Șerban képviselőházi elnök a képviselők és szenátorok jogállását szabályozó törvényt, hogy a bukaresti ingatlanokkal rendelkező parlamenti politikusok ne számolhassák el a fővárosi szállásukért fizetett bérleti díjakat.
Lovagi rangra emelte a brit uralkodó David Beckhamet, az angol labdarúgás legendáját. Mellette Gary Oldman brit színész is lovagi rangot kapott az uralkodótól.
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt – jelentette a helyi média.
Pokolgépes fenyegetés miatt kényszerleszállást hajtott végre pénteken az Air India légitársaság egyik repülőgépe a thaiföldi Phuket repülőterén – közölték a helyi hatóságok.
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését. A zsidó államban nemzeti szükségállapotot rendeltek el.
A londoni Gatwick repülőtér is bejelentette csütörtökön, hogy lezuhant az Air India légitársaság Gatwickre tartó járata – számol be az MTI.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét, Jeszenszky Gézát és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével – az amerikai elnök ezt keleti parti idő szerint vasárnap este jelentette be.
szóljon hozzá!