
Obszcén és sértő üzeneteket festettek hétfő hajnalban ismeretlen tettesek Magyarország bukaresti nagykövetségének épületére, kerítésére. A rendőrséget a 112-es sürgősségi hívószámon értesítették az incidensről.
2011. január 10., 13:042011. január 10., 13:04
Többek között a horogkeresztet és egy „Dácia visszatért” üzenetet festettek a követségre. A fővárosi 2. kerületi rendőrség nyomozást indított, a következőkben pedig értesíti az ügyészséget – nyilatkozta hétfőn a Mediafaxnak Christian Ciocan, a bukaresti rendőrség szóvivője. A helyszínen a 2. kerületi rendőrség operatív csoportjának munkatársai indítottak vizsgálatot.
A rendőrség értesíti a Bukaresti Törvényszék Ügyészségét, annak megállapítására, hogy az incidens esetében alkalmazható-e a 2002/31-es sürgősségi kormányrendelet, amely a fasiszta, rasszista vagy idegengyűlölő szervezetek és jelképek, illetve a béke- és emberiségellenes bűntetteket elkövető személyek kultuszának betiltásáról szól.
Füzes Oszkár (fotó), Magyarország bukaresti nagykövete hétfőn azt nyilatkozta: a nagykövetség épületénél történt incidens elszigetelt eset, nem jellemzi a két ország kapcsolatait, és nem kell nagy figyelmet szentelni neki. „Ez nem egy üzenet, elszigetelt esetről van szó. Nem kell nagy figyelmet szentelni ennek az incidensnek” – mondta a nagykövet. Hangsúlyozta, az incidensnek nincs köze a két ország kapcsolataihoz. A diplomata azt is elmondta, a történtek nincsenek összefüggésben az etnikumközi kapcsolatokkal sem.
Balázs Ádám, a magyar nagykövetség tanácsosa elmondta a Mediafaxnak, hogy a diplomáciai képviselet épülete előtt polgárőrök teljesítenek szolgálatot, de csak nappal. Kifejtette, a nagykövetség őrzését a G4s cég biztosítja. „Hangsúlyozni szeretném, hogy a nagykövetség mindig elégedett volt a cég szolgáltatásaival” – emelte ki a tanácsos. A nagykövethez hasonlóan Balázs is hangsúlyozta, hogy az incidens – amelynek során a nagykövetség kerítésére horogkeresztet és vulgáris kifejezéseket mázoltak – elszigetelt eset. „Évek óta nem történt ehhez hasonló, a román hatóságok pedig százszázalékosan korrektek voltak, és megfelelően jártak el” – véli Balázs Ádám.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
szóljon hozzá!