
A megyékhez „tolja” át a helyi érdekeltségű intézményeket a tervek szerint az állam. Ez majd mindent megold?
Fotó: Pinti Attila
A megyei sport-, kulturális, közegészségügyi, állategészségügyi igazgatóságok, valamint a tanfelügyelőségek 2025. január 1-jétől átkerülnek a megyei közigazgatási hatóságokhoz, a kevesebb mint 50 alkalmazottal rendelkező intézményeket pedig átszervezik – jelentette be szerdán a pénzügyminiszter.
2023. augusztus 02., 15:302023. augusztus 02., 15:30
A Marcel Ciolacu kormányfővel lezajlott egyeztetés után Marcel Boloş sajtótájékoztatón jelentette be, hogy
Elmondása szerint a decentralizálás célja, hogy a közszolgáltatásokat közelebb vigyék a polgárokhoz.
Hozzátette, a helyi önkormányzatoknak oda kell figyelniük, mennyit költenek rendezvények szervezésére, mivel – mint fogalmazott – a hétvégeken egymást érik az ilyen jellegű események, az állampolgárok azonban a közpénzek hatékony felhasználására szavaztak, és a beruházásoknak prioritást kell élvezniük annak érdekében, hogy helyi szinten megfelelő szintű infrastruktúra-fejlesztés valósuljon meg.
A helyi önkormányzatoknak alárendelt közintézményeket illetően Boloş hangsúlyozta, hogy azok
Ezeket vagy összevonják, vagy átszervezik, vagy átruházzák a tevékenységüket a polgármesteri hivatalokhoz vagy a megyei közigazgatási intézményekhez – mondta a tárcavezető.
Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.
Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.
Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.
Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.
Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.
A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.
Három embert kerestek még tegnap a romok alatt, közülük ketten román állampolgárok, miután előző nap összedőlt egy többlakásos épület a kelet-németországi Görlitz városában – adta hírül kedden este az Agerpres hírügynökség.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt. A pilótát kitüntetné a román védelmi miniszter.
Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.
Hamis gyógyszerekkel és táplálékkiegészítőkkel kereskedett az a bűnözői csoport, amelyet nemzetközi összefogással számoltak fel – közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol csütörtökön.
szóljon hozzá!