Megvenné a Skype internetes telefonszolgáltató portált a Microsoft; a lapértesülések szerint a 8,5 milliárd dolláros üzlet a szoftvergyártó történetének legnagyobb akvizíciója lenne.
2011. május 10., 15:312011. május 10., 15:31
2011. május 12., 16:102011. május 12., 16:10
Egyelőre egyik cég sem kommentálta a Wall Street Journal hétfő éjjeli értesülését, de a lap szerint a Microsoft kedden már be is jelentheti a Skype-pal való megállapodást. Világszerte több mint 600 millióan használják a Skype-ot internetes telefonálásra, tavaly 207 milliárd percnyi hívást regisztráltak a hálózaton.
A 2003-ban alapított luxembourgi székhelyű Skype tavaly 860 millió dolláros árbevétel mellett 7 millió dollár veszteséget termelt. A legtöbben a portál ingyenes telefonszolgáltatásait használják, a regisztrált felhasználóknak csak töredéke – tavaly havonta átlagosan 8,8 millióan – fizetett elő a Skype szolgáltatásaira.
Ha a Microsoft valóban 8,5 milliárd dollárért jutna a Skype-hoz, az a cég 36 éves történetének legnagyobb akvizíciója lenne, felülmúlva az aQuantive nevű online hirdető cég 6 milliárd dolláros, 2007-es felvásárlását.
Az eBay 2005-ben vásárolta meg a Skype-ot 2,6 milliárd dollárért, majd 2009-ben kockázati tőke-befektetőknek adta el a leányvállalat többségi részesedését.
Az USA energiaügyi hivatala jelentősen, hordónként átlagosan 86,81 dollárra emelte a Brent nyersolaj 2026-os világpiaci átlagárára vonatkozó előrejelzését a korábbi 82 dollárról a Hormuzi-szoroson keresztüli szállítások tartós fennakadása miatt.
Történelmi mélypontra csökkent a Lake Mead, az Egyesült Államok legnagyobb víztározójának vízszintje szombaton – derül ki a vízügyi hatóságok adataiból.
Andrew és Tristan Tate influenszerek ügyvédei pénteken azt kérték egy amerikai bírótól, hogy óvadék ellenében helyezze szabadlábra ügyfeleiket a miami börtönből.
Megerősítették a biztonsági intézkedéseket a ceutai határ mindkét oldalán péntekre virradó éjjel, miután Marokkó felől tömegesen, a hatóságok első becslései szerint mintegy 40 ezren jutottak be az észak-afrikai autonóm spanyol városba.
Megrongálták a medjugorjei Mária-szobrot és felgyújtották a helyi Szent Jakab-templom szabadtéri oltárát néhány nappal a Mladifest nemzetközi katolikus ifjúsági találkozó kezdete előtt.
Őrizetbe vették Miamiban a férfiak felsőbbrendűségét hirdető amerikai-brit influencert, Andrew Tate-et és testvérét, Tristant. Az intézkedésre az Egyesült Királyság kérésére került sor, amely nemi erőszak vádja miatt kezdeményezte a kiadatásukat.
Izraelben a környezetvédelmi miniszter megszelídített vadállattá minősítette át a nílusi krokodilokat, hogy a természetvédelmi hatóságok tiltakozása ellenére börtönök őrzésére is alkalmazhassák őket – jelentette az izraeli média pénteken.
Ukrajna jelenleg évente 10 millió drónt gyárt, és ezt a mennyiséget 20 millióra tervezi növelni – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Kijevben, az ukrán államiság napja alkalmából rendezett ünnepségen.
Lemond parlamenti mandátumáról Szijjártó Péter, és a BYD-nél vállal munkát. Ezt a fideszes képviselő közölte Facebook-oldalán szerdán.
Egy román állampolgár életét vesztette, egy másik pedig súlyosan megsérült a kedden egy brüsszeli toronyházban keletkezett tűzben – közölte szerdán a román külügyminisztérium.
szóljon hozzá!