Egy egyszerű, bankkártyával való fizetés során ellophatják adatainkat, figyelmeztet a Szervezett Bűnözés és Terrorizmusellenes Igazgatóság (DIICOT).
2015. január 30., 15:142015. január 30., 15:14
2015. január 30., 15:182015. január 30., 15:18
Valahányszor bankkártyával fizetünk azt kockáztatjuk, hogy adatainkat ellopják, mivel a hackerek megfertőzhetik az informatikai rendszert, mágnesszalagra rögzíthetik a kártyahasználó adatait, amelyeket aztán a tulajdonos pénzének lopására használhatnak akár ők, akár azok, akiknek az így beszerzett adatokat eladják. A kártya tulajdonosának nincs esélye, hogy az adatlopást felfedezze, mivel mindez az informatikai rendszerben történik.
Egy üzletben felszerelt POS terminálnál (Point of Sale-Terminals), amely a kártyáról leveszi a vásárlás ellenértékét, kevésbé van, de legtöbb esetben egyáltalán nincs esélye a vásárlónak arra, hogy az adatlopást érzékelje, ugyanis nem magát a leolvasót, hanem a rendszert manipulálják. Az állomásokon keresztül fertőzik a leolvasó rendszert, amelynek segítségével ellopják az adatokat – mondta el a DIICOT Cybercrime szolgálatának vezetője, Ioana Albani. A szakemberek azt állítják, hogy az így ellopott adatokat egy informatikai rendszerben tárolhatják, vagy azonnal továbbadják egy más rendszerbe az internetkapcsolat segítségével. A feketepiacon az így lelopott adatokat akár ötezer eurós áron adják tovább. Ilyen esetekben az egyén nem tud védekezni a lopás ellen. Csak az üzletek tehetnek ellene azzal, hogy jól őrzött informatikai rendszert működtessenek.
A Cybercrime szolgálatvezetője egy tévécsatornának elmondta, nagy a tét, ugyanis a lopás célja egyértelműen haszonszerzés. Amikor túladnak az adatokon, a hackerek máris nyernek, amikor pedig az adatokat megvásárló bűnöző felhasználja az így megszerzett adatokat a világhálón, vagy más kereskedelmi rendszerben történő vásárláskor, a haszon még nagyobb. A szakember szerint a védekezés egyetlen módja, hogy a kereskedők vírusvédő rendszere a legkorszerűbb legyen, a számítógép-rendszer védelmét maradéktalanul biztosítsa. Amint Ioana Albani elmondta, Romániában az elmúlt év végén 12 millió hitelkártya volt forgalomban, az üzletekben, üzemanyagtöltő állomásoknál, gyógyszertárakban és más kereskedelmi vállalkozásoknál több mint 130 ezer leolvasó egység működött.
Gyakorlatilag tehát a hitelkártyával fizető ügyfelek biztonságáról nem nekik, hanem az elektronikus fizetőrendszert működtető kereskedelmi társaságoknak kell gondoskodniuk. A kliensnek annyi lehetősége marad, hogy a személyi számítógépén megakadályozza az adatok ellopását, részint a védelmi rendszerek megvásárlásával, másrészt úgy, hogy nem közli semmilyen kérésre az adatokat senkivel, nem ad hitelt az olyan felkéréseknek, amelyekben ezt kérik tőle.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét, Jeszenszky Gézát és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
Donald Trump július 9-ig elhalasztotta az Európai Unióval szemben kilátásba helyezett vám bevezetését, miután telefonon beszélt az Európai Bizottság elnökével – az amerikai elnök ezt keleti parti idő szerint vasárnap este jelentette be.
XIV. Leó pápa Róma püspökeként misét mutatott be vasárnap délután a Lateráni Szent János-székesegyházban, ahol birtokba vette a város katedráját, vagyis püspöki székét. Később a Santa Maria Maggiore-bazilikát is felkereste.
Lengyelországban tesz látogatást vasárnap Nicușor Dan megválasztott államfő, hogy részt vegyen egy kampányrendezvényen, amelyen Varsó polgármesterét, Rafał Trzaskowskit támogatja a lengyelországi elnökválasztási versenyben.
Gratulált pénteken Hszi Csin-ping kínai elnök Nicușor Dannak államfővé való megválasztása alkalmából – számolt be a Xinhua hírügynökség.
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben – közölte a Fehér Ház szóvivője csütörtökön.
Fotókat posztoltak a Facebookon George Simionról, amelyek tanúsága szerint az AUR-vezér csütörtökön a varsói repülőtér egyik éttermében, illetve egy lengyel fővárosi luxushotelben járt.
Visszatér Budapestre, illetve Bukarestbe is a Metallica. A világhírű amerikai metálcsapat jövőre folytatja M72 elnevezésű világkörüli turnéját.
A washingtoni zsidó múzeum előtt meggyilkolták az izraeli nagykövetség két alkalmazottját helyi idő szerint szerda késő este, a feltételezések szerint antiszemita indítékból – közölték az amerikai főváros hatóságai.
szóljon hozzá!