Fotó: Borbély Fanni
Valeria Herdea, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke szerint az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb, és sok olyan település van, ahol nincs családorvos – írja az Agerpres.
2024. november 25., 16:072024. november 25., 16:07
A CNAS elnöke a Mentsük meg a gyermekeket romániai szervezete által az egészségügyi szolgáltatások hozzáférhetőségéről szervezett hétfői online vitán beszélt erről, rámutatva, hogy a vidéki településeken sok probléma van, például az egészségügyi személyzet és az orvosi felszerelések hiánya vagy a szolgáltatásokhoz való korlátozott hozzáférés.
„Az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb. Nagyon sok vidéki településen nincs is háziorvos” – fejtette ki Herdea.
A CNAS elnöke szerint azonban nemcsak háziorvosnak nem akarnak menni vidékre a végzősök, hanem szakorvosnak sem a vidéki járóbeteg-rendelőkbe.
A CNAS ügyvezető elnöke, Gabriela Alexandrescu szerint
A vidéki településeken egy háziorvosra átlagban 2300 páciens jut, míg városokon 1157.
A Bukarest-Ilfov közigazgatási terület háziorvosokat tömörítő egyesületének elnöke, Sandra Alexiu rámutatott,
Az orvoshiány nemcsak a vidéki településeken, hanem a városokban is érződik már – tette hozzá.
Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
Magyarország üdvözli a Trump–Putyin-tárgyaláson megtett lépéseket és támogatja a további tárgyalási folyamatot, különös tekintettel egy második Trump–Putyin találkozóra – közölte Orbán Viktor a Facebook-oldalán kedden.
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén, Washingtonban.
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak – jelentette ki Kapu Tibor kutatóűrhajós Magyarországon.
Ukrajna megbízható és tartós békére törekszik, és kész „új biztonsági architektúra létrehozására” – hangsúlyozta hétfőn Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel való találkozója előtt az X-en.
Több európai ország állam-, illetve kormányfője bejelentette vasárnap, hogy jelen lesz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Donald Trump amerikai elnökkel Washingtonban tartandó tárgyalásain.
Az elmúlt napokban az Egyesült Királyságban jártunk. Utazásunk során felfedeztük Anglia hangulatos kisvárosait, pezsgő egyetemi központját és nyüzsgő fővárosát.
A nemzetközi határokat nem szabad erőszakkal megváltoztatni, saját területére vonatkozó döntéseket csak Ukrajna hozhat – jelentették ki nyilatkozatban európai vezetők az Alaszkában szombat hajnalban befejeződött amerikai-orosz csúcstalálkozót követően.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn Washingtonba utazik, ahol a tervek szerint tárgyalásokat folytat Donald Trump amerikai elnökkel. A látogatást Zelenszkij a Telegramon jelentette be, az amerikai elnökkel való telefonos egyeztetése után.
szóljon hozzá!