
Fotó: gov.ro
Marcel Boloş pénzügyminiszter hétfőn bejelentette, hogy minden árvízkárosult háztartás 10 000 lejt kap az azonnali szükségletek fedezésére, és az áradások halálos áldozatainak családjai további 10 000 lejt kapnak – írja az Agerpres.
2024. szeptember 16., 16:272024. szeptember 16., 16:27
2024. szeptember 16., 18:412024. szeptember 16., 18:41
Facebook-oldalán a miniszter arról számolt be, hogy a hétfői kormányülésen a kabinet 100 millió lejt fog kiutalni a rendelkezésére álló tartalékalapból az árvízkárosultak megsegítésére.
– írta bejegyzésében a pénzügyminiszter.
Hét személy életét vesztette, több száz hát megrongálódott az elmúlt napok áradásaiban Galac és Vaslui megyében.

Vészhelyzetet hirdetnek Galac és Vaslui árvíz sújtotta területein a megrongált házak, melléképületek, utak és hidak sürgős helyreállítása érdekében – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A kormány 10 000 lejig terjedő gyorssegélyt juttat a Galac megyei árvízkárosult családoknak – jelentette be Marcel Ciolacu a hétfői rendkívüli kormányülés elején, amelyet azért hívtak össze, hogy intézkedéseket hozzanak az érintettek megsegítésére.
Amint azt megígértük a Galac megyei árvíz által érintett családoknak, ma kiutaljuk az első összegeket a károk egy részének megtérítésére. Minden érintett család maximum 10 000 lejes gyorssegélyt kap a kormánytól.
– számolt be a kormányfő.
Ciolacu közölte, a kormány összesen 100 millió lejt utal ki jelenleg erre a célra. Hozzátette, hogy a hétfőn elfogadott határozat szükség esetén hasonló beavatkozásokat tesz lehetővé az ország más vidékein is.
Azt is bejelentette, hogy azokon az árvíz sújtotta településeken, ahol az iskolaépületek használhatatlanná váltak,
A kormány négy moduláris épület kiutalását engedélyezi a tartalékalapból erre a célra. A helyi közigazgatási hatóságok az oktatási minisztériummal együtt gyorsan üzembe helyezik ezeket az ideiglenes iskolákat – számolt be a miniszterelnök.
Marcel Ciolacu köszönetet mondott az árvíz hatásainak felszámolásában részt vevő helyi és központi intézményeknek, megjegyezve, hogy több ezer tűzoltó, katona, rendőr, orvos és önkormányzati alkalmazott dolgozott majdnem 72 órán keresztül megállás nélkül, hogy a lakosságnak segítséget nyújtson.
– szögezte le Marcel Ciolacu.
Súlyos pszichés károkat okozhatnak az áldozatokban a közösségimédia-felületeken időről időre felbukkanó veszélyes trendek.
A román külügyminisztérium hétfő délután közölte, hogy életét vesztette a Tenerifén óriáshullámok által elsodort másik román állampolgár is.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament (EP) képviselői ideiglenes megállapodásra jutottak az orosz földgáz importjának fokozatos megszüntetésére vonatkozó szabályozásról – tájékoztatott a két uniós intézmény szerdán.
Christian Stocker osztrák kancellár meghívására Ilie Bolojan hivatalos látogatást tesz szerdán és csütörtökön Ausztriában, és útban Bécs felé, Budapesten találkozik Orbán Viktor magyar kormányfővel is.
Egyelőre nincs Ukrajnára vonatkozó kompromisszumos béketerv, egyes amerikai javaslatok elfogadhatók Oroszország számára, mások viszont nem – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója.
Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.
Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik most is és a jövőben is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Vlagyimir Putyin orosz államfővel megkezdett tárgyalások nyilvános szakaszában.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
1 hozzászólás