
Fotó: Soós Lajos/MTI
Fidesz-előnyt mutatnak a részeredmények, az országos listákra leadott szavazatok 57,64 százalékos feldolgozottsága alapján a Fidesz-KDNP 55,75 százalékon áll, az ellenzéki összefogás pedig a szavazatok 32,55 százalékát kapta, míg a Mi Hazánk 6,50 százalékos támogatottságot élvez.
2022. április 03., 22:562022. április 03., 22:56
2022. április 04., 00:412022. április 04., 00:41
00.33 – Az országos listákra leadott szavazatok 85,96 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Az országos pártlistákra és a nemzetiségi listákra leadott összes érvényes szavazat: 4 000 626
00.19 – A leadott szavazatok 81,29 százalékának összesítése után a pártok parlamenti mandátumainak száma a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Fidesz-KDNP: egyéni választókerület: 88, országos lista: 47, összesen: 135, a parlamenti mandátumok aránya: 67,84 százalék.
DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd: egyéni választókerület: 18, országos lista: 39, összesen: 57, a parlamenti mandátumok aránya: 28,64 százalék.
Mi Hazánk: egyéni választókerület: 0, országos lista: 7, összesen: 7, a parlamenti mandátumok aránya: 3,52 százalék.
Összesen: egyéni választókerület: 106, országos lista: 93, összesen: 199, a parlamenti mandátumok aránya: 100,00 százalék.
23.42 – Rendkívül bizakodóak vagyunk – értékelte az országgyűlési választás eddigi eredményeit a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára vasárnap este a Fidesz-KDNP eredményváró rendezvényén.
Kovács Zoltán az újságíróknak azt hangsúlyozta: nagyon komoly verseny volt,
Mindenkinek megköszönte a szavazáson való részvételt, hangsúlyozva: az elmúlt 12 évben a demokrácia nem gyengült, hanem megerősödött.
Rendkívül biztató, ami a térképen látszik, az a mandátum – amelyet eddig már háromszor a magyar emberektől kaptunk – igen erősnek ígérkezik a jövőre nézve is – mondta az államtitkár.
23.20 – Az országos listákra leadott szavazatok 57,64 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Fidesz-KDNP (55,75 százalék, 1 059 445 szavazat)
DK-Jobbik-Momentum-MSZP-LMP-Párbeszéd (32,55 százalék, 618 523 szavazat)
Mi hazánk (6,50 százalék, 123 509 szavazat)
MKKP (2,88 százalék, 54 760 szavazat)
MEMO (1,04 százalék, 19 684 szavazat)
NORMÁLIS PÁRT (0,77 százalék, 14 688 szavazat)
Az országos pártlistákra és a nemzetiségi listákra leadott összes érvényes szavazat: 1 900 486.
22.40 – Az országos listákra leadott szavazatok 36,32 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
Fidesz-KDNP (58,12 százalék, 448 585 szavazat)
DK-Jobbik-Momentum-MSZP-LMP-Párbeszéd (30,41 százalék, 234 757 szavazat)
Mi Hazánk (6,57 százalék, 50 742 szavazat)
MKKP (2,58 százalék, 19 932 szavazat)
MEMO (1,02 százalék, 7897 szavazat)
Normális Párt (0,78 százalék, 6043 szavazat
Az országos pártlistákra és a nemzetiségi listákra leadott összes érvényes szavazat: 771 850.
Mint ismert, vasárnap este magyar idő szerint este hét órakor hivatalosan befejeződött a szavazás
A szavazókörök bezárása után a szavazatszámláló bizottságok hozzákezdtek a voksok szétválogatásához és összeszámlálásához.
Bár a szavazatszámláló bizottságok elkezdték összesíteni az országgyűlési megmérettetésen és a népszavazáson leadott voksokat, a külképviseleteken, illetve az átjelentkezéssel leadott szavazatok „bevárása” miatt a választás egyéni választókerületi eredményeit legkésőbb szombaton kell megállapítaniuk a választási bizottságoknak, addig csak előzetes eredményekről lehet beszélni.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!