
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Utoljára 2014-ben volt az ideinél rosszabb a sikeresen érettségizők aránya: a tanügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint idén a diákok 62,9 százaléka ért el átmenő, azaz legalább hatos átlagot a megmérettetés első körében. Az óvások elbírálása utáni végleges eredményeket vasárnap teszik közzé.
2020. június 30., 13:542020. június 30., 13:54
2020. június 30., 14:252020. június 30., 14:25
Miközben az idén végzettek körében 71,4 százalékos az átmenési arány, sokat rontottak az átlagon a korábban végzettek, akik közül csupán 25 százalék vette sikeresen az akadályt az óvások elbírálása előtt. A szaktárca kedden tette közzé az érettségi eredményeit, ezeket a személyes adatvédelemre vonatkozó szabályok értelmében név nélkül ismertették.
Az oktatási minisztérium adatai szerint
Tavaly egyébként a tizenkettediket végzett, érettségire iratkozott diákok 67,2 százaléka vizsgázott sikeresen az első eredmények szerint, az átmenési arány pedig 69,07 százalékra nőtt az óvások elbírálása után. Utoljára 2014-ben volt az ideinél rosszabb a sikeresen érettségizők átlaga, akkor a megméretkezők 60,65 százaléka járt sikerrel.
Hetven százaléknál nagyobb arányban érettségiztek sikeresen Kolozs (77,8%), Szeben (71,8%), Iaşi (71,4%) és Brassó (71%) megyében. Sereghajtó megyék – 50 százaléknál kisebb átmenési aránnyal – Ilfov (32,2%), Giurgiu (42,4%), Mehedinţi (47,8%) és Gorj (49,7%).
Az érettségizők közül 232-en értek el 10-es átlagot. Román nyelv és irodalomból 1927-en, anyanyelvből 209-en, matematikából 2241-en, történelemből 3383-an, a szaknak megfelelő választható tantárgyból pedig 6799-en érettségiztek tízesre.
Az óvásokat kedden 16 és 19 óra, illetve szerdán 8 és 12 óra között lehet benyújtani, személyesen vagy elektronikus formában. Az óvások elbírálása utáni eredményeket vasárnap teszik közzé.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
1 hozzászólás