Izgalmas volt a kisdöntő második felvonása

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

Szerdán este rendezték a jégkorongbajnokság kisdöntőjének második mérkőzését. A Gyergyószentmiklóson rendezett találkozón a brassói Fenestela 68 növelte az előnyét.

Gergely Imre

2010. március 17., 21:362010. március 17., 21:36

2010. március 18., 11:142010. március 18., 11:14

•  Fotó: Gergely Imre Galéria

Fotó: Gergely Imre

Egy nagyon izgalmas mérkőzést, és egyben a szezon egyik legjobb meccsét láthatta a gyergyói jégpálya közönsége. Az izgalmas csata a játék képe alapján bármelyik oldalra eldőlhetett volna. A Progym fiatal játékosainak harcossága, és lendülete azonban megtört a brassóiak tapasztaltságán. A mérkőzés első perceiben a brassóiak játszottak jobban, nagyon megnyomták a játékot, és ennek eredményeként Pál Zoltán megszerezte a vezetést is.

A gól azonban a gyergyóiakat rázta fel, a harmad közepén gyors egymásutánban először az egyenlítő, majd a vezető találatot is megszerezték, két igazán látványos, gyors támadás végén. Az első gyergyói találatot Péter Zsolt, a másodikat Sára vágta a brassói kapuba. A gyergyóiak lendületét a harmad végén Goga gólja állította meg, így 2–2-es döntetlennel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második húsz perc viszont a brassóiaké volt. Elekes és Adorján találatai révén kétgólos előnyt szereztek. A Progymnak is voltak ugyan lehetőségei, de a  biztosabb védelemmel rendelkező vendégek ezúttal nem hibáztak. Az utolsó harmadban sokáig úgy tűnt, semmi nem akadályozhatja meg a Fenestela 68 csapatát, a győzelem megszerzésében. A tudatosan védekező, az eredményt tartó brassóiak az idő múlására játszottak. Ez csaknem megbosszulta magát. Kozma emberelőnyben bombázott Kudrna ketrecébe, és a levegőben lógott a meglepetés.

Az utolsó 6–7 percben valóságos tűzijáték volt a kék-sárgák kapuja előtt, de az óriási helyzetek rendre kimaradtak. A hatvan perc végül letelt és a brassóiak 4–3-as sikernek örülhettek, összesítésben pedig 2–0-ás előny tudatában várhatják a pénteki, ugyancsak Gyergyószentmiklóson sorra kerülő mérkőzést.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 14., csütörtök

Új szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán: bár elköltözött a felnőttcsapat, a jég nem marad üresen

Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.

Új szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán: bár elköltözött a felnőttcsapat, a jég nem marad üresen
2025. augusztus 13., szerda

Szigorítanak Gyergyószentmiklóson: aki tartozik, annak nem jár segély

Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.

Szigorítanak Gyergyószentmiklóson: aki tartozik, annak nem jár segély
2025. augusztus 12., kedd

Holtan került elő a Maroshévízről eltűnt férfi

Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.

Holtan került elő a Maroshévízről eltűnt férfi
2025. augusztus 11., hétfő

Az iskolakezdéshez készítik elő az intézményeket Gyergyószentmiklóson

Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.

Az iskolakezdéshez készítik elő az intézményeket Gyergyószentmiklóson
2025. augusztus 07., csütörtök

Rendbe teszik a főtéri parkolókat – közeledik a fizetéses parkolás visszaállítása Gyergyószentmiklóson

Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.

Rendbe teszik a főtéri parkolókat – közeledik a fizetéses parkolás visszaállítása Gyergyószentmiklóson
2025. augusztus 07., csütörtök

Ötszázezer lej megszerzésének futnak neki Gyergyóban

Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.

Ötszázezer lej megszerzésének futnak neki Gyergyóban
2025. augusztus 06., szerda

Csatornázási munkálatok miatt korlátozzák a forgalmat Gyergyószentmiklóson

Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.

Csatornázási munkálatok miatt korlátozzák a forgalmat Gyergyószentmiklóson
2025. augusztus 05., kedd

Illegális büfét számoltak fel a Gyilkos-tónál – megkezdődött a rendrakás a tóparton

Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.

Illegális büfét számoltak fel a Gyilkos-tónál – megkezdődött a rendrakás a tóparton
2025. augusztus 03., vasárnap

Fesztiválpezsgés Gyergyószentmiklóson

Folyamatosan mozgásban lenni, vagy nyugisan ellazulni? Sok embernek dilemmája lehet ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson. Az Egyfeszt élménykínálatával nem egyszerű a lépést tartani. De bármi a döntés, a végeredmény csak jó lehet.

Fesztiválpezsgés Gyergyószentmiklóson
Fesztiválpezsgés Gyergyószentmiklóson
2025. augusztus 03., vasárnap

Fesztiválpezsgés Gyergyószentmiklóson

2025. augusztus 01., péntek

Már a nyitónapon benépesültek az Egyfeszt helyszínei

Elrajtolt az Egyfeszt összművészeti fesztivál idei kiadása csütörtökön Gyergyószentmiklóson. Már az első napon benépesültek a rendezvény helyszínei, az események java pedig még csak most jön.

Már a nyitónapon benépesültek az Egyfeszt helyszínei