
Fotó: Archív felvétel: A.R.E.
Koncertkörútra indul a Remember Enescu kamaraegyüttes. Sepsiszentgyörgyre a Magyar Köztársaság Kulturális Koordinációs Központjának meghívására érkeznek. A turné alatt neves zeneszerzők repertoárjából játszanak majd a közönségnek.
2010. március 09., 18:242010. március 09., 18:24
2010. április 07., 19:212010. április 07., 19:21
Fotó: Archív felvétel: A.R.E.
A Remember Enescu kamaraegyüttest három fiatal zenész alkotja, akiket a zenetörténeti korszakok felfedezése iránti lelkesedés fűzi össze, a barokk repertoártól a kortárs művekig, a román zenei élet számára új kamarazenei formációban. Az együttes eredeti felállása a Corina Răducanu és Eugen Dumitrescu alkotta zongoraduó (fotón), ehhez csatlakozott Cristina Radu szoprán (a Brassói Opera szólistája), és így hármasban vokális-hangszeres előadásokat tartanak, amelyben a négykezes zongoraművek rendkívül expresszív vokális miniatűrökkel váltakozva szólalnak meg.
Az együttest már számos fesztiválra meghívták, rendszeres fellépői a fővárosi George Enescu Nemzetközi Fesztiválnak, valamint több hazai és nemzetközi rendezvényen is felléptek már. A Remember Enescu együttes mindhárom tagja a Bukaresti Nemzeti Zeneegyetemen végezte felsőfokú zenei tanulmányait és jelenleg ugyanezen intézmény doktorandusai. Ugyanakkor Cristina Radu a Brassói Opera szólistája; Corina Răducanu a bukaresti Dinu Lipatti zenei szakközépiskola tanára; Eugen Dumitrescu pedig a bukaresti Mozatinno zenei és alkotóműhely alapítója és tanára is egyben. A kamarazenekar még nem lépett fel Székelyföldön, ez lesz az első alkalom, amikor Magyar közönség előtt szerepelnek. A koncerteken olyan neves zeneszerzők szerzeményeit adják majd elő mint Bartók, Brediceanu, Enescu, Kodály, Liszt, Mizrahy, és Silvestri. Ezeket a zongoraműveket Marius Sireteanu zeneszerző írta át négykezesre.
A turné március 10-én veszi kezdetét Székelyudvarhelyen, ezt követően hét székelyföldi településen lépnek fel, egy brassói és egy bukaresti megállót is beiktatva. Sepsiszentgyörgyön a Székely Nemzeti Múzeumban lépnek fel március 19-én.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.
Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.
szóljon hozzá!