Kulcsár-Székely Attila, a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház színművésze szeptemberben nyárádmenti templomok falai között adta elő a Wass Albert életművéből összeállított előadását, amelynek fő célja az volt, hogy a színház eljusson olyan helyekre is, ahova teátrum technikai okok miatt nem tud eljutni. Október 9-én, vasárnap pedig a marosvásárhelyi Vártemplomban is „életre kelnek” Wass Albert szavai.
2011. október 04., 12:232011. október 04., 12:23
2012. március 10., 16:222012. március 10., 16:22
A székelyudvarhelyi színművész a templomot választotta Mustármag című előadásának helyszínéül. Nem csoda, hiszen Isten háza mindig is a közösség találkozásának helye volt. A templom falai, oszlopai pedig kiváló díszletként szolgálnak. Általában istentiszteletek vagy szentmisék után adja elő a kétharmad részben Wass Albert verseiből, egyharmad részben az író prózai alkotásaiból összeállított előadását, amelynek missziós jellegét az is alátámasztja, hogy ingyen játszik mindenhol, és bármilyen közösség meghívásának ezután is eleget tesz.
„Az előadás neve nem véletlenül Mustármag, ugyanis van egy erősen vallásos jellege is” – mondta a Székelyhon.ro-nak korábban Kulcsár-Székely Attila. A művész akkor megjegyezte: nem szavalóestről van szó, hanem egy kerek előadásról. „Újraolvastam Wass Albert összes művét, így válogattam össze az 50 perces produkcióra valót” – tette hozzá az előadó.
Legközelebb október 9-én, vasárnap 19 órától Marosvásárhelyen a Vártemplomban vendégszerepel Kulcsár-Székely Attila. A belépés ingyenes, a helyek száma azonban korlátozott. Helyszámot igényelni lehet a Vártemplom lelkészi hivatalában hétfőtől, október 3-tól kezdődően péntekig, október 7-ig 9 és 14 óra között.
Az elmúlt évadban összeállított műsor bemutatójára a Fehér megyei Tűrben került sor, majd egy magyarországi turné után Szlovénia fővárosában, Ljubljanában a magyar nagykövetségen is előadta egyszemélyes produkcióját. Budapesten és természetesen Székelyudvarhelyen is fellépett, majd a bekecsalji Májában is bemutatta a Mustármagot, de színre vitte előadását már Márkodban és a Mikházi Csűrszínházban is.
Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.
Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
szóljon hozzá!