
Többmillió eurós pályázatból alakítják Kelet-Közép Európa legnagyobb területű állatkertjévé a marosvásárhelyi intézményt, a beruházást követően ugyanis 40 hektáron gondozzák és tárják az érdeklődők elé az állatokat. A munkálatok miatt viszont elterelték a turistaösvényt.
2011. április 20., 17:472011. április 20., 17:47
2011. április 20., 17:502011. április 20., 17:50
A marosvásárhelyi állatkert bővítési munkálatai miatt a piros sávval jelzett, Cinege-tetőre vezető turistaútvonal módosult: az állatkertet eddig balra megkerülő út most jobbra van elvezetve. A kerülő miatt a gyalogosútvonalat megközelítőleg 15 perccel hosszabb idő alatt lehet bejárni.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint vélhetően már idén nyáron használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi és temesvári központ.
Mozgalmas napjuk volt vasárnap a Maros megyei tűzoltóknak, akik több településen is beavatkozásra kényszerültek különböző tüzek miatt.
Száraz növényzet kapott lángra Szászrégenben, a Nordenlor cég telephelyének közelében. A szél segíti a lángok terjedését a közeli városrész felé.
Medve támadott meg egy embert a Maros megyei Torboszló és Székelyabod közötti erdős területen, vasárnap koradélután.
Közúti baleset történt vasárnap kora délután Marosvásárhelyen. A Dózsa György úton négy személygépkocsi ütközött össze.
Tűz ütött ki egy koronkai vendéglátóhely konyhájában szombaton este. Személyi sérülés nem történt.
Két újabb Maros megyei helyszínről is azt jelentik, hogy kigyulladt a száraz növényzet, ezzel pedig ötre nőtt a szombati napon Maros megyéből jelentett tarlótüzek száma.
Száraz növényzet gyulladt ki egy nehezen megközelíthető területen a Nagyernye községhez tartozó Székes falu közelében.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Udvarfalván szombaton délután, veszélybe kerülhet egy méhész telep is.
Kigyulladt kéményhez riasztották a tűzoltókat Backamadrasra szombaton délután.
szóljon hozzá!