Fotó: Iochom Zsolt
Világvége – 2012? címmel tartott előadást szerdán este dr. Hubbes László apokalipszis-szakértő a Sapientia egyetemen.
2011. október 06., 17:212011. október 06., 17:21
2011. október 06., 18:142011. október 06., 18:14
Baljós jelek. Világvége készülődik?
Hubbes László-Attila a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara Társadalomtudományi Tanszékének adjunktusa. A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Bölcsészkarán védte meg doktori disszertációját apokalipszis témában. Ennek átdolgozott változata 2008-ban jelent meg Látomások a végső dolgok bűvöletében címmel a Mentor Kiadó gondozásában. A Csíkszeredai Egyetemi Lelkészség által szervezett előadásának bevezetőjében elmondta, hogyan került egyetemista évei alatt kapcsolatba az apokaliptikával. A téma iránti érdeklődése Hamvas Béla nevéhez kötődik, az általa fordított Hénoch apokalipszise volt rá mély hatással.
A jelenlévők közül a világvége dátumaként többen 2012. december 12-ét emlegették. „Csak a mi számérzékünk szereti lekerekíteni a világvége dátumát: 2012. 12. hónapjának 12. napjára. A maja naptár szerint a teljes kör 2012. december 21-én fog véget érni. A majáknál szó sincs olyasmiről, hogy vége lenne a világnak: mindössze arról, hogy az időszámlálást megközelítőleg 5125 évente újból kezdik. 2012-ben biztos, hogy világvége lesz! – mint ahogy 1999-ben, majd 2000-ben is biztos volt – fűzte hozzá az előadó, aki mintegy húsz világvége-jóslatot hozott fel példaként az elmúlt két évszázad folyamán. Mint emlékeztetett, idén május 20-ára volt legutóbb világvége megjósolva. „Nem azt mondom, hogy nem lesz világvége, hanem hogy nem tudom” – fogalmazott a jövőre „várt” világvégével kapcsolatosan. „A metafizikai tradíció szerint az apokalipszis nem lesz, hanem folyamatosan van” – emelte ki Hubbes László.
A muzulmán naptárnak 2076-ban, a héber naptárnak 2240-ben lesz vége. Valószínüleg akkor újabb világvégékre számíthatunk...
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
szóljon hozzá!