Intenzív bérletkampánnyal rajtol az évad Marosvásárhelyen

Kissé megkésve, de a megszokotthoz képest jóval nagyobb intenzitással indul a színház bérletkampánya idén. A nagytermi bérlet mellett kistermit is hirdet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, sőt újdonságként mecénás bérlet vásárlásra biztatják a tehetősebb réteget. A Bernády György nevével fémjelzett mecénás bérlet 670 lejbe kerül a 67. évadra.

Szász Cs. Emese

2011. szeptember 19., 18:072011. szeptember 19., 18:07

2011. szeptember 19., 18:122011. szeptember 19., 18:12



A társulat művészeti igazgatója, Kövesdy István és a vezérigazgató, Gáspárik Attila számolt be az évadtervekről

Gőzerővel zajlik a munka a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban, hogy méltó körülmények között kezdhesse a Tompa Miklós Társulat 67., a Liviu Rebreanu Társulat pedig az 50. évadát. Az előcsarnokban jelenleg a kárpitot takarítják, a magasban az égőket cserélik, tisztítják a burákat, egyszóval rendet teremtenek Thália otthonában.

Mecénás bérlet a tehetősebb színházbarátoknak

A korábbi évekhez képest kicsit megkésve indul a bérletkampány, de a színház vezetősége szerint intenzívebb, hatékonyabb lesz. Bíznak benne, hogy rövid idő alatt is nagy tömegeket tudnak majd elérni, ezért a következő hetekben szórólapokon, rádióban, óriásplakátokon hirdetik, hogy indul a színházi évad Marosvásárhelyen.

„Az évadterv jó részét örököltem, aláírt szerződésekkel fogadtak augusztus elején a színházban. Ezt nem kommentálom. Végigviszem, élni és halni fogok értük, habár nem értek mindennel egyet” – mondta a színház vezérigazgatója, Gáspárik Attila, akinek egyik újítása a mecénás bérlet bevezetése. A Bernády György nevével fémjelzett belépő érvényes az összes előadásra, tulajdonosa pedig az előcsarnokban helyet kap a támogatók között, a mecénás bérletért ugyanis 670 lejt kell fizetnie. A tehetősebb színháztámogatókat kívánják ezzel a bérlettípussal elérni, amely azért kerül 670 lejbe kerül, mert 67. évadát kezdi a színház, a román tagozatnál ugyanez 500 lejt kóstál az 50. évadot szimbolizálva.

Új bérletek, új jegypénztári nyitvatartás


A Tompa Miklós Társulat művészeti vezetője elmondta, az előző évekhez hasonlóan repertoárszínházi évadot tervezett, mert különböző közönségréteget kívánt megcélozni, mindemellett pedig erdélyi neves rendezőket hívott rendezni a Nemzetibe.

A nagytermi bérletbe a 2011/2012-es évadban öt előadást terveztek, ezek között szerepel vígjáték, zenés vígjáték és drámai költemény, de két vendégelőadás is, a sepsiszentgyörgyi színház legújabb darabja, a Bánk Bán Bocsárdi László rendezésében, valamint a Kolozsvári Magyar Opera bérletes vendégelőadása, az Álarcosbál című opera. Amint Gáspárik Attila fogalmazott: egyfajta „fészekszínház” szeretne lenni a Nemzeti, vagyis nyitottak mindenféle együttműködésre a különböző kulturális intézményekkel, színházi társulatokkal. Együttműködést ajánlottak fel a Gruppenhecc Kabarétársulatnak, de az elzárkózott ettől, ezért külön szilveszteri műsorral készül a Nemzeti is. A magyarországi médiából jól ismert Verebes István Senki sem tökéletes, avagy nincs, aki hűvösen szereti című zenés vígjátékával köszöntik majd az új évet.

A bemutató bérlet, különböző napokra szóló felnőtt bérletek mellett újdonságként megjelennek a diákbérletek, valamint a pedagógus bérlet is. A nyugdíjasok minden felnőttbérlettípust 25 lejes kedvezménnyel vásárolhatnak meg. Szintén újdonság a kistermi bérlet: négy különböző előadást lehet megtekinteni vele. Az új bérleteket erdélyi drámaírókról nevezték el.

Szeptember 20-ától kezdődően lehet megvásárolni a bérleteket, még mindig a Kultúrpalota jegypénztárában, de megváltozott nyitvatartási idő szerint, keddtől péntekig 12 és 17.30 között.
Az évad szerdán a Magyar Dráma Napja alkalmából szervezett rendezvényekkel indul, de elkezdődtek az első nagytermi bemutató próbái is, a Nem élhetek muzsikaszó nélkül című Móricz-vígjátékot Parászka Miklós rendezésében láthatjuk majd októberben. Hétfőpn 11 órától működik a www.nemzetiszinhaz.ro honlap is ideiglenes tartalommal.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 28., péntek

Kilencéves lányt szemelt ki magának egy 54 éves férfi Szászrégenben

Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.

Kilencéves lányt szemelt ki magának egy 54 éves férfi Szászrégenben
Hirdetés
2026. augusztus 28., péntek

Lángokban állt egy szénaraktár Balavásáron – egy lakóházra is átterjedt a tűz

Mintegy 400 négyzetméteren pusztított a tűz péntekre virradó éjszaka Balavásáron: egy ipari csarnok és a közelében álló lakóház is lángra kapott. A tűzoltók több egységgel, órákon át küzdöttek a lángokkal.

Lángokban állt egy szénaraktár Balavásáron – egy lakóházra is átterjedt a tűz
2026. augusztus 28., péntek

Bíróságra vitte a nyelvhasználati vitát a Székely Figyelő Alapítvány – reagált a marosvásárhelyi reptér igazgatója

Az alapítvány szerint a marosvásárhelyi reptéren nem jelennek meg magyar nyelven is a közérdekű információt tartalmazó feliratok, ezért annak vezetője bírósághoz fordult. A reptér igazgatója szerint a panasz nem valós, el is magyarázta, miért.

Bíróságra vitte a nyelvhasználati vitát a Székely Figyelő Alapítvány – reagált a marosvásárhelyi reptér igazgatója
2026. augusztus 28., péntek

Részletek a vásárhelyi ejtőernyős incidensről: egyikük napelemre, másikuk elektromos vezetékre zuhant

Újabb részleteket közölt a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság a csütörtök délutáni marosvásárhelyi ejtőernyős incidensről.

Részletek a vásárhelyi ejtőernyős incidensről: egyikük napelemre, másikuk elektromos vezetékre zuhant
Hirdetés
2026. augusztus 27., csütörtök

Nem kértek senkitől engedélyt közösséget teremteni – hivatalosan is megnyitották a Vásárhelyi Forgatagot

Tizenharmadik alkalommal is elrajtolt Marosvásárhely magyar közösségének legnagyobb rendezvénye, a Vásárhelyi Forgatag csütörtök este. Összesen 370 programmal várja a látogatókat a következő napokban a város több helyszínén, de főként a Várudvarban.

Nem kértek senkitől engedélyt közösséget teremteni – hivatalosan is megnyitották a Vásárhelyi Forgatagot
2026. augusztus 27., csütörtök

Marad a tavalyi összeg: ennyit kapnak az ingázó diákok

Marad a kilométerenkénti 41 banis támogatás azoknak a Maros megyei diákoknak, akik ősztől nem tudnak tömegközlekedéssel iskolába ingázni. A megyei önkormányzat a szeptember 7-én kezdődő tanévre is változatlan összegű átalánydíjat hagyott jóvá.

Marad a tavalyi összeg: ennyit kapnak az ingázó diákok
2026. augusztus 27., csütörtök

Két katona megsérült egy marosvásárhelyi ejtőernyős gyakorlaton

Két katona megsérült csütörtök délután egy ejtőernyős gyakorlat során Marosvásárhelyen – közölte a különleges műveleti erők parancsnoksága.

Két katona megsérült egy marosvásárhelyi ejtőernyős gyakorlaton
Hirdetés
2026. augusztus 27., csütörtök

A megkezdett áthelyezés ellen tiltakoznak a neuropszichiátriai intézet alkalmazottai

Tiltakoznak a mikházi neuropszichiátriai intézet alkalmazottai a megkezdett átszervezés ellen, mert a gondozottak áthelyezésével együtt őket is más településekre küldenék dolgozni. Az igazgatóság szerint ideiglenes intézkedésről van szó.

A megkezdett áthelyezés ellen tiltakoznak a neuropszichiátriai intézet alkalmazottai
2026. augusztus 26., szerda

Önkénteseket toborozna a helyi rendőrség

Segítő kezekre és plusz szemekre van szüksége a Marosvásárhelyi Helyi Rendőrségnek, ezért önkénteseket toborozna. A közösség tagjainak bevonásától kedvezőbb lehet a közintézmény megítélése is.

Önkénteseket toborozna a helyi rendőrség
Önkénteseket toborozna a helyi rendőrség
2026. augusztus 26., szerda

Önkénteseket toborozna a helyi rendőrség

2026. augusztus 21., péntek

Megtalálták a Marosvásárhelyen eltűnt férfit

Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.

Megtalálták a Marosvásárhelyen eltűnt férfit
Hirdetés