Huszonegy szépség jutott be annak a versenynek a döntőjébe, amelynek keretében kiválasztják Dracula menyasszonyát, azaz Dracula grófnőt. A „véres” küzdelemre október 30-án kerül sor, nem máshol, mint Segesváron.
2011. október 27., 10:472011. október 27., 10:47
2011. október 27., 17:122011. október 27., 17:12
Halloween éjszakáján mérkőzik meg egymással a huszonegy 16-24 év közötti szépség, akik közül egy lány egy éven keresztül Dracula gróf menyasszonya lehet. A Lady Transilvania névre keresztelt segesvári versenyre az ország minden részéről érkeztek versenyzők, ebben az évben azonban egy egzotikus szépséggel is meg kell küzdeniük a hazai lányoknak, ugyanis egy kongói lány is harcol Dracula kegyeiért.
A versenyzőknek fürdőruhában, estélyiben és hétköznapi viseletben is be kell mutatkozniuk, illetve Segesvárral és Vlad Tepessel kapcsolatos történelmi tudásukra is kíváncsi a zsűri.
Az elmúlt évben egy segesvári magyar lány, Orbán Tímea fejére került Dracula grófnő koronája, amit idén át kell adnia a soron következő szépségnek. A Segesváron és környékén nagy népszerűségnek örvendő versenyt idén negyedik alkalommal szervezik. A rendezvényre vasárnap 17 órától kerül sor a segesvári Del Conte vendéglőben.
Száraz növényzet kapott lángra Szászrégenben, a Nordenlor cég telephelyének közelében. A szél segíti a lángok terjedését a közeli városrész felé.
Medve támadott meg egy embert a Maros megyei Torboszló és Székelyabod közötti erdős területen, vasárnap koradélután.
Közúti baleset történt vasárnap kora délután Marosvásárhelyen. A Dózsa György úton négy személygépkocsi ütközött össze.
Akár negyvenötezer lejes pénzbírságot is kaphatnak a szemetelő marosvásárhelyi horgászok – hívja fel a figyelmet a Maros Megyei Sporthorgászok és Vadászok Egyesülete. A szabadidejüket a Maros parton töltőket az onkológia kórház panaszolta be.
Tűz ütött ki egy koronkai vendéglátóhely konyhájában szombaton este. Személyi sérülés nem történt.
Két újabb Maros megyei helyszínről is azt jelentik, hogy kigyulladt a száraz növényzet, ezzel pedig ötre nőtt a szombati napon Maros megyéből jelentett tarlótüzek száma.
Száraz növényzet gyulladt ki egy nehezen megközelíthető területen a Nagyernye községhez tartozó Székes falu közelében.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Udvarfalván szombaton délután, veszélybe kerülhet egy méhész telep is.
Kigyulladt kéményhez riasztották a tűzoltókat Backamadrasra szombaton délután.
Aggályokat fogalmazott meg az Erdélyi Magyar Szövetség a vásárhelyi Postarétre tervezett egészségügyi központ kapcsán. A tanácsosok többször halasztották a beruházásról szóló döntést, most végleges törvényszéki döntés kötelezi őket a voksra.
szóljon hozzá!