A székelyföldi összefogás újabb eredményeként szombaton párhuzamosan két helyszínen – Hargita megyében a gyergyószárhegyi Tatárdombon, míg Kovászna megyében a kézdivásárhelyi Koordináló Központ udvarán – várják a kikapcsolódásra, találkozásra, tapasztalatcserére vágyó székely családokat.
2011. szeptember 09., 15:402011. szeptember 09., 15:40
2011. szeptember 09., 15:542011. szeptember 09., 15:54
Gazdag programkínálattal várják a Kovászna megyei családokat Kézdivásárhelyen a Koordináló Központ udvarán (Ady Endre u. 13. szám), Kovászna és Hargita megyék tanácsai, illetve a Kovászna Megyei Szociális Gondozási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság szervezésében. 11–15 óra között kézműves-foglalkozásokon, vetélkedőkön, intézménylátogatáson vehetnek részt az érdeklődők, ugyanakkor sor kerül a Székelyföldi családok kenyerének felszelésére és a szülőket megcélzó szakmai előadásokra is. A program keretében díjazzák az év legjobb nevelőszüleit. A szervezők szeretettel várják Székelyföld családjait, kicsiket és nagyokat egyaránt – olvasható a közleményben.
Ha lesz pénz, a munka üteme lehetővé teszi, hogy még ebben az évben befejezzék a wellnessközpont építését Kovásznán. Az önkormányzat fogja működtetni, mintegy hatvanfős személyzettel, és már most jelentős az érdeklődés az állások iránt.
A tanárok egy része a próbaérettségin is kitart azon álláspontja mellett, hogy a nem kötelező munkaköri feladatként meghatározott vizsgafelügyeletet és dolgozatjavítást nem végzi el – mert a kormány sem lojális a pedagógusokhoz.
Az előző évek sikere nyomán újra meghirdeti a Shadow programot a sepsiszentgyörgyi megyei kórház. A középiskolás diákok ezúttal is betekintést nyerhetnek a kórház mindennapjaiba, és megismerkedhetnek a különböző egészségügyi szakmákkal.
Szombaton tartották a gelencei születésű nagynyújtódi dr. Jancsó Benedek tudós polihisztor nevét viselő tizedik történelmi emlékverseny döntőjét. A képzeletbeli dobogó felső fokaira két háromszéki csapat állhatott fel.
Játékos módszerekkel oldják az óvodások orvosoktól való szorongását Csernátonban. A Mackó Kórházban fiatal szakemberek mutatják meg a kicsiknek, hogyan zajlik egy vizsgálat, és megtanítják nekik az egészséges táplálkozás, fogápolás alapjait is.
Hosszú ideje várják már a baróti középiskola diákjai, tanárai, hogy átvehessék az új épületet, de még mindig bizonytalan a költözés időpontja. Az igazgató szerint még számos feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy oktatás folyhasson az épületben.
Felborult egy kisteherautó Dálnok közelében pénteken délután, személyi sérülés nem történt.
A háromszéki Hydrokov vízszolgáltató megkezdte idei felújítási munkálatokat, amelyek érintik Sepsiszentgyörgy belvárosát és a peremkerületeket is. A cél pedig az elavult vezetékek cseréje és az aszályos időszakokban tapasztalható vízhiány felszámolása.
Asszonyok sorsát, családok születését mutatja be, emlékeket őriz, hagyományokhoz ragaszkodik a Magyar Nemzeti Múzeum nagy sikerű kiállításának utazóváltozata. A Sepsiszentgyörgyön bemutatott Székely Menyasszony rólunk és nekünk szól.
A repülőgépek menetrendjéhez igazodó transzferjáratok indulnak március 29-től a marosvásárhelyi Kultúrpalota elől a vidrátszegi reptérre.
szóljon hozzá!