
Fotó: Kristó Róbert
A Csíki Székely Múzeum is bekapcsolódott az Iskola másként programba, munkatársai a héten múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartanak a Kossuth utcai galériában, amely jelenleg a Székely Festékesek című kiállításnak ad otthont.
2012. április 04., 17:132012. április 04., 17:13
2012. április 04., 17:572012. április 04., 17:57
„Egészen első osztályosoktól tizenkettedikesekig jelentkeztek csoportok” – mondta el Kádár Kincső múzeumpedagógus. Mivel ő ragaszkodott ahhoz, hogy a foglalkozásokon gyakorlati tevékenység is legyen, miután a gyerekek megnézik a kiállítást, a motívumokat, a szövéstechnikát, hagyományos növényi festékkel fonalat festenek, amelyet haza is lehet vinni.
„Nagy segítség, hogy a kiállításhoz kapcsolódik egy film is, amely egészen a báránytól elmeséli a gyapjúfeldolgozást, amíg szőnyeg lesz belőle. A gyerek szeretné megfogni mindig azt az anyagot, amely bizonyos műveleteknél készül, így hoztam mintákat, és kezükbe adom a mosatlan gyapjút, a kártolón átment már szétszedett gyapjút, azután a fésült gyapjút, az előfonalat és a sodort fonalat is. És akkor látja, hogy készül, közben fogja is, és úgy gondolom, így sokkal hatásosabb az elsajátítás” – véli a múzeumpedagógus.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
„Medvék terrorizálják a hegyvidéki városok lakóit” – ezzel a felütéssel mutatja be a Digi24 hírcsatorna az aggasztó Hargita megyei medvehelyzetet.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Tűz ütött ki csütörtökön egy gazdasági melléképületben Kászonaltízen. A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a tüzet feltehetően villámcsapás okozta.
Hetedik kiadásához érkezik a Csíkszentkirályi Roncsderbi, amely idén is látványos futamokkal, izgalmas döntőkkel és a közönség egyik nagy kedvencével, a rodeóval várja az érdeklődőket hétvégén.
Európai uniós, a Központi Régió Program biztosította támogatással végzik el Csíkszeredában a városszéli Hajnal, Akác és Gyár utcák felújítását. Mivel a várható finanszírozások mellé nem kis önrésszel kell társulni, hitelfelvételre lesz szükség.
Noha a csatószegi új vasúti híd már a helyére került, az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon a vágányzár az eredeti határidőig, szeptember 16-ig biztosan tart. Addig továbbra is autóbuszok szállítják az utasokat Csíkszereda és Újtusnád között.
Életének 77. évében elhunyt Major Ágoston, Guszti bácsi, a csíkszeredai sportélet meghatározó alakja. A labdarúgóedző 38 éven át foglalkozott gyerekekkel, több száz csíki fiatal labdarúgó nevelésében vett részt.
Megemlékezést tartanak szerdán, augusztus 26-án az úzvölgyi katonai temetőben – tájékoztatott Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala.
Közel két éve működnek Csíkszeredában a digitális hulladékgyűjtőpontok. Noha a szelektív hulladékgyűjtés terén vannak kedvező tapasztalatok, a rendszer működésével továbbra sem elégedett a városvezetés, és a rongálások is aggasztók.
szóljon hozzá!