Hirdetés
Hirdetés

Egy banda Börvelytől Papolcig: ezúttal otthonról jelentkezik A Csajod

A lányok inspirálták a zenekar nevét •  Fotó: Forrás: A Csajod

A lányok inspirálták a zenekar nevét

Fotó: Forrás: A Csajod

A lányok inspirálják a dalaikat, amelyekben főleg saját élményeiket mesélik el – így lett a zenekar neve A Csajod. A négy fős funk és alternatív rockot játszó, fiatal srácokból álló banda 2017-ben alakult Kolozsváron, és csakis saját dalokat játszanak. Pénteken jelent meg az Egy vicc!? című, második kislemezük első száma, egy otthoni, mobiltelefonokkal felvett karantén-klippel együtt.

Péter Beáta

2020. május 08., 18:002020. május 08., 18:00

Sentes István Zsombort (Kézdivásárhely), Szőcs Tamást (Barót), Láng Tibit (Börvely) és Lőcsei Zsoltot (Papolc), azaz A Csajod tagjait a zene hozta össze. A három székelyföldi srác a kezdetektől fogva saját dalokon dolgozik. A későbbiekben csatlakozott hozzájuk a börvelyi bandatag, így érzik teljesnek a bandát.

„Már régóta szerettem volna alapítani egy bandát, de valahogy sosem találtam tagokat. Elkezdtem az egyik haverommal számokat írni, majdnem össze is állt egy formáció, de aztán mégsem. És akkor Zsolt posztolt a Facebookon egy hirdetést, hogy tagokat keres egy zenekarba. Én akkor harmadéves voltam, ő első éves, akkor jött fel Kolozsvárra. Erre a felhívásra Zsombi, a basszusgitáros és én is jelentkeztünk, aztán egy jam session keretében találkoztunk, és azóta nem néztünk hátra. Megegyeztünk, hogy nem játszunk cover számokat, csak saját szerzeményeken dolgozunk” – elevenítette fel a kezdeteket Szőcs Tamás. Tartottak is néhány koncertet, de érezték, hogy hiányzik még valaki a zenekarból, így egészült ki végül Tibivel, aki gitárosként erősíti a bandát.

Hirdetés

Az első koncertjüket 2018-ban tartották egy kolozsvári klubban, akkor dőlt el, hogy folytatni fogják az együtt zenélést, és a nagy ötletzsákból, hogy mi legyen a zenekar neve, végül A Csajod esett ki.

2017-ben alakult a banda •  Fotó: Forrás: A Csajod Galéria

2017-ben alakult a banda

Fotó: Forrás: A Csajod

„Az első számok nagyjából úgy születtek, hogy én megírtam a dalt gitáron, és a próbateremben összeraktuk. Aztán következett a kicsit izgalmasabb része, mert volt olyan, hogy egy zenekari jammelés közben született meg egy dal, vagy éppen Zsombi hozott egy basszustémát, írt rá szöveget, és a próbateremben alakítottuk” – magyarázta Tamás.

Zsombi hozzátette, együtt is írtak számokat, és mivel most már mindenkinek megvan a helye a csapatban, tudják, hogy hogyan lehet egybe formálni, hogy az hozza A Csajod stílusát. A fiúk elmondták, nem szeretnék beskatulyázni magukat, így több stílust is belopnak a dalokba. „Ami talál az adott számhoz, azt játsszuk” – hangsúlyozták.

Idézet
„A sokszínűség előnyös, mert nekem voltak korábban is együtteseim, de vagy csak metál, vagy csak reggae, de úgy nehezebb fellépéseket találni, mert minden stílusnak megvan a maga rajongói. Mivel mi több stílust játszunk, meghallgat egy funky rajongó is és egy rockzene rajongó is.

Elég sok koncertünk volt, elégedettek lehetünk. Idén sikerült bejussunk néhány fesztiválra, igaz, el fog maradni. Kell kopogtatni, kicsit a szerencsén is múlik, de jól haladunk” – véli Láng Tibi.

A banda tagjai remélik, hogy hamarosan újra színpadra állhatnak •  Fotó: Forrás: A Csajod Galéria

A banda tagjai remélik, hogy hamarosan újra színpadra állhatnak

Fotó: Forrás: A Csajod

A szükségállapot miatt elmaradnak ugyan a koncertjeik, és számos fesztiválmegívásuk is volt a nyárra, amelyek nagy valószínűség szerint szintén elmaradnak, a fiúk azonban nem csüggednek, dolgoznak már az új ötleteken.  

Pénteken új dallal jelentkeznek a nyilvánosság előtt, címe Az első tartalék, és egy olyan lányról szól, aki szeret több fát tartani a tűzben. A dal egy önreflexiónak is tűnhet a jelenlegi kijárási korlátozások fényében – tudjuk meg. „Ez az a dalunk, amit az első zenekari próbánk óta csiszolgatunk, és így egy akusztikus gitáron játszott blues témából alakult át egy pörgős funk dallá. Az egyik különlegessége az, hogy különböző a tempója a szakasz és a refrén részeknek, ezért a stúdiófelvételt is szabadon, metronóm nélkül rögzítettük.”

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. szeptember 30., kedd

A mesékben ott a világ – Benedek Elek öröksége és a mesék ma is érvényes üzenete

Kisbaconban, Benedek Elek emlékházában nemcsak bútorok és relikviák őrzik a múltat, hanem a mesék szelleme is. A magyar népmese napja emlékeztet: a történetek nem poros relikviák, hanem élő kincsek, amelyek eligazítanak ma is.

A mesékben ott a világ – Benedek Elek öröksége és a mesék ma is érvényes üzenete
Hirdetés
2025. szeptember 29., hétfő

Amikor a harangok az új évet hirdették – Márika néni 90 éve

Márika néni, Fábián Mária 1934 szilveszterén született Kézdikőváron, amikor a harangok az ó- és újévet összekötötték. Azóta kilenc évtized telt el. De mindvégig őrizte a hitet, a szeretetet, és a múlt emlékeit ma is szívesen meséli tovább.

Amikor a harangok az új évet hirdették – Márika néni 90 éve
2025. szeptember 29., hétfő

Vargabéles

A vargabéles tökéletes választás, ha egy hagyományos, laktató és felejthetetlen desszertre vágysz!

Vargabéles
Vargabéles
2025. szeptember 29., hétfő

Vargabéles

2025. szeptember 28., vasárnap

Őszi befőzés

Ha ősz, akkor befőzés. Szinte látom, ahogy ebben az időszakban hány nő logisztikázza a nemlétező szabadidejét a munka, háztartás, gyerekek mellett, hogy beleférjen egy kis zakuszkafőzés, vinetesütés, szilvalekvár, savanyú káposzta eltevése.

Őszi befőzés
Őszi befőzés
2025. szeptember 28., vasárnap

Őszi befőzés

Hirdetés
2025. szeptember 27., szombat

Uborkás limonádé – videó

Íme az egészséges csodaital receptje.

Uborkás limonádé – videó
Uborkás limonádé – videó
2025. szeptember 27., szombat

Uborkás limonádé – videó

2025. szeptember 26., péntek

Az érzelem kontúrjának hiánya – Siklódy Fruzsina grafikái a hiányról, a térről és az érzékenységről

Siklódy Fruzsina gyerekkora óta a művészetek világában él, de csak később választotta hivatásának a grafikát. Fekete-fehér munkáiban az érzelmek intenzitása, a hiány lenyomata és a szakrális tér inspirálja. Új kiállítása ezt érzékenyen mutatja meg.

Az érzelem kontúrjának hiánya – Siklódy Fruzsina grafikái a hiányról, a térről és az érzékenységről
2025. szeptember 26., péntek

Gesztenyés-krémsajtos sütemény

Egyszerűen elkészíthető, mégis ünnepi megjelenésű desszert, ami garantáltan a család kedvence lesz a hidegebb napokon.

Gesztenyés-krémsajtos sütemény
Gesztenyés-krémsajtos sütemény
2025. szeptember 26., péntek

Gesztenyés-krémsajtos sütemény

Hirdetés
2025. szeptember 25., csütörtök

Az ősz egyik főszereplője: a galagonya

A galagonya tavaszi és őszi felhasználását mutatjuk be, változatos módokon tudjuk vele támogatni az egészségünket. Terméséből ketchup-szerű szósz is készülhet, mutatjuk a receptet is.

Az ősz egyik főszereplője: a galagonya
Az ősz egyik főszereplője: a galagonya
2025. szeptember 25., csütörtök

Az ősz egyik főszereplője: a galagonya

2025. szeptember 24., szerda

Vajbabos sertésragu – videó

A húsos raguk azért nagyon jók, mert bármilyen zöldséggel vagy akár gombával is gazdagíthatjuk a szaftos ételt.

Vajbabos sertésragu – videó
Vajbabos sertésragu – videó
2025. szeptember 24., szerda

Vajbabos sertésragu – videó

2025. szeptember 23., kedd

A lélekért, közérthetően – közeleg a Pszichószereda

A Pszichószereda idén is a lélek finom hangjaira hangol: előadások, workshopok és művészeti programok várják a közönséget, hogy közérthetően, mégis tudományos alapokon közelítsenek a mentális egészséghez – tabuk nélkül, nyitottan, emberközelből.

A lélekért, közérthetően – közeleg a Pszichószereda
Hirdetés