Fotó: Barabás Ákos
Három csoportnyi gyerek költözik majd be a nagygalambfalvi ifjúsági lakások szomszédságában épülő óvodába. Az épületet már hőszigetelik, a tervek szerint a következő tanévet az új épületben kezdenék a kicsik.
2016. november 06., 10:572016. november 06., 10:57
2016. november 06., 11:042016. november 06., 11:04
Azért építik az ifjúsági lakások közelében az óvodát, mert szeretnék megkönnyíteni a fiatal családok mindennapjait – közölte Gyerkó Levente galambfalvi polgármester. A munkát tavasszal kezdte el a kivitelező, már a tetőzet befejezésén, az épület hőszigetelésén, valamint a kültéri nyílászárók beszerelésén dolgoznak.
Fontos, hogy ezeket még a rossz időjárás beállta előtt elvégezzék, hogy télen nekiláthassanak a beltéri munkáknak. Az építkezés nagy részének – amelyet 700 ezer lej értékben a Világbank finanszíroz – már idén el kell készülnie. Jövő tavaszra marad a közművesítés, a kerítés megépítése, valamint az udvarrendezés, ezekre a hivatal saját költségvetéséből különít el összegeket. A polgármester rámutatott, azt szeretné, ha új bútorokkal és egyéb berendezésekkel tudnák felszerelni az óvodát.
„Nagyon remélem, hogy jövő szeptemberben már az új épületben kezdik a tanévet a gyerekek” – fogalmazott Gyerkó. Az új épületben egyébként nem lesz konyha, így csak óvodaként működhet, de hosszú távon azt tervezik, hogy a kész ételek odaszállításával napközi létesüljön. Egy szint lesz, ahová három csoport gyerek költözhet be.
A lakosság biztonsága és az állatok védelme érdekében tíz kóbor kutyát sikerült begyűjteni és elszállítani szeptember 2-án, kedden Székelykeresztúron – közölte a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Lezárják Székelyudvarhelyen a Gábor Áron utca egy szakaszát, és a vízszolgáltatás is szünetel szeptember 3-án, szerdán reggel 8 és délután 3 óra között – közölte a polgármesteri hivatal.
Új, biztonságosabb helyre költözik szeptember elsejétől az Urbana Transport bethlenfalvi buszfordulója, azonban nem kell messzire menniük az iskolásoknak és utasoknak.
Új szakaszokon haladnak a felújítási munkák Székelyudvarhelyen: az Orbán Balázs utca hétvégétől ismét járható, ugyanakkor a következő napokban a Tamási Áron és a Bethlen Gábor utcában is újabb lezárásokra kell számítani.
Napelempark létrehozására pályázna a székelyudvarhelyi önkormányzat, hogy a városi közintézmények áramellátását biztosítsa. A projekt egy háromhektáros területen valósulna meg. Eközben megérkezett a városnak szánt első kincstári hitel is.
Egyszerre több szolgáltatás szünetelésére is számítani kell csütörtökön és pénteken Székelyudvarhelyen. Áramszünet, vízszolgáltatás szünetelése és részleges útlezárás is érinti a várost.
Több mint egymillió eurós uniós beruházás révén újul meg a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola bentlakása, a munkálatok pedig az ütemtervnek megfelelően zajlanak – számolt be közösségi oldalán Lőrincz Csaba polgármester.
Napközben is gyakran látnak egy fiatal medvét a házak környékén, illetve a gabonatáblákban kóborolni a fenyédiek. A vadászok szerint a friss gabona vonzza a nagyvadakat, emiatt aratáskor gyakran kérnek segítséget tőlük a gazdák.
Az utóbbi időben tapasztalt áramkimaradások megelőzésén dolgoznak Székelyudvarhelyen, miután szakemberek segítségével feltérképezték a lehetséges okokat.
Elhunyt Dr. Ördög András, a székelyudvarhelyi és székelykeresztúri kórházak radiológus főorvosa, aki évtizedeken át dolgozott tiszteletreméltó hivatástudattal a két egészségügyi intézményben.
szóljon hozzá!