
Fotó: Gergely Imre
Kilyénfalva, a Gyergyóújfalu községhez tartozó kis település otthonra talált. Elkészült a közösségi ház a falu főterén, a templom szomszédságában. Ezzel a helybéliek régi álma vált valóra.
2010. január 14., 20:242010. január 14., 20:24
2010. január 15., 10:502010. január 15., 10:50
Fotó: Gergely Imre
A újfalvi önkormányzat, a helyi közbirtokosság, valamint a megyei tanács összefogásával egy olyan épületet hoztak létre Gyergyókilyénfalván, amely a település igazi székhelye lehet. A közösségi házban kap majd helyet az önkormányzat kihelyezett irodája, de itt lesz a székhelye a közbirtokosságnak, az önkéntes tűzoltóknak és a helyi civil szervezeteknek is.
Közülük elsőként a Csipkebogyó Kulturális Egyesület költözhet be. Ugyanakkor itt rendezhetik meg ezután a közösség rendezvényeit is.
Fotó: Gergely Imre
A templom mellett álló közösségi ház, az átellenben nemrégiben kialakított parkkal Kilyénfalva büszkesége lesz, és egyben igazi központjává válik.
Feszült hangulatú, de informatív lakossági fórumot tartottak Gyergyóalfaluban az A8-as autópálya nyomvonala mentén tervezett kisajátításokról. Bár a kártalanítási összegeket már elkülönítették, a helyi gazdák szerint a határidők betarthatatlanok.
Eltelt egy hónap, amióta újra bevezették a fizetéses parkolási rendszert Gyergyószentmiklóson. A tapasztalat szerint a kezdeti félreértéseket leszámítva az emberek többsége betartja a szabályokat. A bérletet váltók száma meghaladta a 300-at.
Többen kimenekültek egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozó épületéből, amint a létesítményben tűz keletkezett kedden este. Egy ember égési sérüléseket szenvedett a karjain. Jelenleg is zajlik az oltás.
Érdekes eszmefuttatásra hívja olvasóit a kultúráról a gyergyószentmiklósi könyvtár csütörtökön. Meghívottjuk Vida Gábor író, a Látó szépirodalmi folyóirat főszerkesztője lesz.
Újabb kezdeményezéssel segíti a rászorulókat a Gyulafehérvári Caritas: hétfőn megnyitotta a Szent Márton Éttermet, amelynek bevétele a gyergyószentmiklósi szeretetkonyha működését támogatja.
Két személyautó ütközött össze szombat hajnalban Gyergyószentmiklóson, a balesetben egy 72 éves nő megsérült, az egyik sofőr leheletében pedig alkoholt mutatott ki az szonda.
Hosszú, akadályokkal teli évek után végre elindulhatott a tevékenység a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvodában. A 118 éves egykori községháza épülete teljesen megújult, és ma már korszerű, biztonságos környezet fogadja a gyerekeket.
Dr. Bíró Levente tüdőgyógyász A leggyakoribb légúti betegségek megelőzése címmel tart előadást Gyergyószentmiklóson.
Tájékoztató megbeszélésre hívja a lakosságot Gyergyóalfalu községvezetése az autópálya-beruházással kapcsolatban. Az esemény január 22-én, csütörtökön 12 órára van meghirdetve a helyi kultúrház színháztermébe.
Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.
szóljon hozzá!