Kétéves megtorpanás után folytatódhatnak a sepsiszentgyörgyi Állomás lakónegyedben, a vasútállomás közelében, az Olt partján négy évtizeddel ezelőtt létesített, majd kiszáradt mesterséges tó övezetének területrendezési munkálatai.
Számottevő munkálatot végeztek ebben az évben a csíkszeredai nyári útkarbantartás során, amely ősszel is folytatódik. Több, tavalyról elmaradt helyszínen is volt beavatkozás, és a városközpontban is látható változással jártak a munkálatok.
Gyöngykoszorú találkozóval ünnepelte tízéves születésnapját a maroskeresztúri Tipegők néptánccsoport vasárnap. Fergeteges táncok, szebbnél-szebb népviseletek és háromszáz szelet torta várta a helybélieket és a vendégeket a helyi kultúrotthonba.
Kovászna megyében nincs úgynevezett fekete pont, ahol az országos átlagnál gyakoribbak a halálos balesetek, a megye a közlekedésbiztonság és a közrend szempontjából is megnyugtató helyzetben van.
Nemrég írta alá a szerződést az Olt Vízügyi Igazgatóság a megvalósíthatósági tanulmány és a szakértői vizsgálat elkészítésére az Olt folyó menti töltések rendezésére kerékpárút kialakítása céljából Hargita megyében.
Az még titok, hogy vasárnap este kit alakít majd Oláh Vivien a TV2 Sztárban Sztár Leszek! műsorának élő show-jában. Az azonban biztos, hogy a gyergyószentmiklósi lánynak sokan szurkolnak.
Viszonylag könnyedén haladnak a sepsiszentgyörgyi elkerülőút építésével. Jövő héten látványos munkálatokra lehet számítani, mert a felüljáró hidakra is elkezdik felhelyezni a gerendákat.
Az első magyar űrhajóssal, Farkas Bertalannal találkozhattak az érdeklődők szombaton Kézdivásárhelyen.
Ne tegye ki veszélynek magát, maradjon távol a medvétől, ne fényképezze és ne etesse – érkezett szombaton este a Ro-Alert vészhelyzeti üzenet a csíkszeredaiak telefonjára. Sokan gondolták úgy, hogy fittyet hánynak a figyelmeztetésre.
Több hektárnyi területen kapott lángra a száraz növényzet Gyergyószentmiklósnál szombat este – értesít a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Hosszú évek munkájának gyümölcse érett be, felépült a csíkjenőfalvi Tercs közbirtokosság vágóhídja és húsfeldolgozó üzeme. A megvalósítást a Felcsíki Állatvásáron és Gazdanapon ünnepelték meg szombaton, felavatva a korszerűen felszerelt létesítményt.

Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészség fontosságáról, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban még mindig sok a bizonytalanság.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) területi irodájával együttműködve 16 házkutatást tartott, és öt személyt állított elő drogkereskedelem gyanújával.
Közúti baleset történt Lövéte és Homoródalmás között pénteken, a délutáni órákban – közli a Lövétei Önkéntes Tűzoltóalakulat.
Megható ünnepség keretében adták át szombaton délben Marosvásárhelyen a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen a Bocskai-díjat Semjén Zsoltnak, Magyarország miniszterelnök-helyettesének, akit ezáltal a sapientiás család tagjává fogadtak.
Napi szinten okoz kellemetlenségeket a lakóknak a székelyszentléleki és bogárfalvi ivóvízhálózat meghibásodása, hiszen ilyenkor hiába próbálják megnyitni az otthoni csapokat. A probléma hátterében nemcsak a szárazság, hanem műszaki problémák is állnak.
Románia első magyar nyelvű, akkreditált középiskolás drámatagozata 2000 óta működik Sepsiszentgyörgyön, a Plugor Sándor Művészeti Középiskolában. Diákjai ez idő alatt sok elismerést gyűjtöttek be egyéni és csoportos fellépésekkel egyaránt.
A háromszéki Datki Sándor által faragott székely kaput avattak fel a felvidéki Nagycétényben. Zabolai otthonában kerestük fel a népi mestert, hogy az esemény hátteréről, illetve korábbi munkáiról érdeklődjünk.
A MOL Románia vezetősége PR-ügynökségén keresztül közölte, hogy a romani üzemanyagtöltő állomáson kialakult helyzet – ahol több sofőr üzemanyag helyett vizet tankolt a kútnál – „kivételes” volt.