
Kezdték megszokni a fizetős parkolást Csíkszeredában is
Fotó: Borbély Fanni
A legtöbben nem örültek neki, amikor ismét bevezették, de a célt egyelőre elérte a csíkszeredai fizetős parkolási rendszer: könnyebb üres parkolóhelyet találni a városközpontban a visszajelzések szerint. A jegy- és bérletvásárlás akadálytalanul működik, a kihágások mértéke sem számottevő.
2024. február 06., 21:002024. február 06., 21:00
2024. február 06., 22:012024. február 06., 22:01
Elmúlt két hónapja a csíkszeredai fizetős parkolás újbóli bevezetésének – januártól érvényes a pótdíjfizetési kötelezettség – és a tapasztalatok alapján
– derült ki az üzemeltető Csíki Trans Kft. igazgatójával, Demény Attilával folytatott beszélgetésünkből.
Az önkormányzati tulajdonú cég vezetője szerint nem számítottak arra, hogy a jelenleg 19 üzletben, elárusító helyen megvásárolható, különböző időszakokra érvényes parkolási kártyákból 22 ezer darab elfogy.
Ugyanakkor az ingyenes parkolásra különböző törvények alapján jogosult személyek – volt politikai foglyok, hadifoglyok, üldözöttek, illetve ezek gyermekei 394, valamint más okból mentességet élvezők 25 ingyenes bérletet váltottak ki. A félárú lakóövezeti bérletet 200-an vásárolták meg, elektromos autókra pedig szintén féláron 32, éves bérletet fizettek ki.
Fotó: Borbély Fanni
A nagycsaládos kártya biztosította 50 százalékos kedvezményt 12 személy vette igénybe bérletvásárláskor. Jóval alacsonyabb, 21 a fél évre szóló eladott bérletek száma, a három, illetve egy hónapra érvényeseké pedig ennél is kevesebb.
– tudtuk meg.
Fotó: Borbély Fanni
Mint az igazgató említette, a bérlet- és jegyvásárlás akadálytalan, de a múlt év végén jelentkezett problémák miatt, amikor a T-Park alkalmazás számlázási rendszere nem működött, a kibocsátott számlák egy részét valamilyen okból nem regisztrálta a T-Park háttérrendszere, így a kifizetett éves bérleteket az ellenőrzési rendszer nem ismeri fel.
– ígérte Demény Attila. Arról is beszámolt, hogy eddig
Ha ezek között van olyan autótulajdonos, aki vásárolt bérletet, de az adatok az ellenőrzési rendszerben nem jelentek meg, ezt rendezni fogják – tette hozzá.
Fotó: Borbély Fanni
A beérkező visszajelzések alapján az autósok is érzékelték, hogy a változásnak van pozitív oldala,
– jegyezte meg az igazgató, hozzátéve, továbbra is várják a visszajelzéseket, mert ezek segítenek kiküszöbölni a problémákat. Észrevételeket a parcari@csiki-trans.ro címen lehet közölni.
Demény szerint többen jelezték nekik, hogy a fizetős parkolóhelyek sok helyen nincsenek megfelelően felfestve az útburkolatra, tavasszal ezeket pótolják. Egyúttal felhívta a figyelmet, hogy akik nem akarnak parkolódíjat fizetni, 16.30 óra után reggel 8.30-ig, illetve hétvégéken bátran használhatják a fizetős parkolókat is, mert ezekben az időszakokban ingyenesek.
Elindították a közbeszerzést az ország legfiatalabb repülőterének infrastrukturális fejlesztésére. A tervben szerepel a forgalmi előtér bővítése is, ami a jelenlegi három helyett nyolc repülőgép egyidejű kiszolgálását teszi lehetővé.
Szombaton ismét a magoké és a kertészkedő közösségé a főszerep a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. Magcserebere és szakmai előadás mellett és kistermelők bemutatkozására is sor kerül.
A fejlesztési minisztérium közzétette szerdán a honlapján a közigazgatási intézkedéscsomag tervezetének a koalíció által elfogadott, végső változatát.
Nicușor Dan államfő szerdán üdvözölte az alkotmánybíróság döntését a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetről, amelyet a román társadalom által régóta várt méltányossági gesztusnak nevezett.
Az alkotmánybíróság szerdai ülésén a kilenc bíró közül hatan támogatták, hárman pedig ellenezték a legfelsőbb bíróság beadványának elutasítását – értesült az Agerpres alkotmánybírósági forrásokból.
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
13 hozzászólás