
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Vádat emeltek a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnázium volt zenetanára ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy több rendben is szexuális kapcsolatot létesített kiskorú diákjaival, egyiküket pedig meg is erőszakolta – tájékoztatott keddi közleményében a sepsiszentgyörgyi ügyészség.
2024. február 06., 17:432024. február 06., 17:43
2024. február 07., 14:422024. február 07., 14:42
A szerkesztőségünknek megküldött sajtóközleményben felidézik, hogy a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség 2021 áprilisában tett feljelentést Sz. J. zenetanár diákokkal szemben tanúsított viselkedése miatt a kézdivásárhelyi ügyészségen. Az ügyben akkor
2022 júniusában az ügyet átadták a sepsiszentgyörgyi ügyészségnek, amely
A gyanúsítottat 2021 novemberében őrizetbe vették, majd a bíróság elrendelte előzetes letartóztatását. Később a férfi házi őrizetbe került, végül szabadlábon védekezhetett.
A begyűjtött bizonyítékok alapján ez év január 31-én a sepsiszentgyörgyi ügyészség
A sajtóközlemény szerint a vádlott zenetanári és kórusvezetői minőségében 2019 és 2020 között visszaélt bizalmi és tekintélyi helyzetével egy 14 éves diáklánnyal szemben annak érdekében, hogy több alkalommal is szexuális kapcsolatot létesítsen vele.
Ugyanakkor 2018-ban az általa vezetett kórus egyik 13 éves tagjával is szexuális kapcsolatot létesített, kihasználva, hogy a sértett képtelen volt akaratát kinyilvánítani, visszaélve bizalmi és tekintélyi helyzetével.
A bűncselekmények, amelyekkel a zenetanárt vádolják 3-tól 10 évig, illetve 5-től 12 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendők – tájékoztatott az ügyészség.
A Nagy Mózes Főgimnázium munkaközössége fontosnak tartja pontosítani, hogy Sz. J. mindössze két hónapig, helyettesítő pedagógusként tevékenykedett tanintézményükben a 2020–2021-es tanévben. Hangsúlyozzák, hogy a szóban forgó szexuális bűncselekmény nem az említett időszakban, illetve tanintézményükben történt, hanem korábban, Sepsiszentgyörgyön.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
szóljon hozzá!