
Zajlanak a munkálatok a részben leomlott épületnél
Fotó: László Ildikó
Eltakarították a romokat és elkészült az ideiglenes tető is a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál, hamarosan pedig nekilátnak az épület és a domboldal megtámasztásának – adja hírül az oktatási intézmény.
2024. február 06., 13:252024. február 06., 13:25
2024. február 07., 14:512024. február 07., 14:51
A bentlakás épületének sürgősségi beavatkozásai az ütemterv szerint haladnak: befejezték a belső munkálatokat, azonban az időjáráson is múlik, hogyan haladnak a továbbiakban – írják hétfői közleményükben. Eltakarították a romokat, múlt héten, csütörtökön – a nyomozó hatóságok felügyelete mellett, az építési szakértők jelenlétében –, megtörtént a sánc kiásása a beomlott résznél. Elkészült az ideiglenes tető a folyosó felett. Hétfőn befejezték az alátámasztásokat, és nekiláttak az épület, valamint a domboldal megtámasztásának, ugyanakkor elkezdték a mintegy 200 méter hosszú kerítés építését is.
Január 25-én, a Tamási Áron Véndiák Egyesület – egyeztetve a gimnázium vezetőtanácsával – a bentlakás beomlott hálóinak 42 diákjához vagy családjához juttatott el fejenként 3 ezer lejes támogatást, banki utalással.
Emellett
Mostanra a bentlakó diákok hiányzó értéktárgyainak nagy része visszakerült a gyerekekhez.
Jelenleg 32 ezer lej, a budapesti Szent István Gimnázium közössége által gyűjtött 3 388 000 forint, a komáromi Selye János Gimnáziumtól kapott 2400 eurós, valamint az esseni Robert Schuman Berufskolleg partneriskola diákjai által küldött 630 euró támogatási összegek állnak a Tamási Áron Véndiák Egyesület rendelkezésére, amelyből a következőkben felmerülő költségeket fedezik.
– áll a közleményben.
Fotó: László Ildikó
A Magyarország Kormányának Nemzetpolitikai Államtitkársága által felajánlott 20 millió forint eljutott a Tamási Áron Véndiák Egyesülethez, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége közvetítésével. Az összeget nagyrészt a megsemmisült bútorzat pótlására fordítja az egyesület – szintén a gimnázium vezetésével egyeztetve. A Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítványhoz további ötezer lej érkezett, a Madéfalvi Ifjúsági Kezdeményezéstől, készpénzben. Ezt a madéfalvi közösség gyűjtötte. A marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium közössége pedig 13 480 lejt gyűjtött az áldozatok és sérültek családjainak megsegítésére – írják.
Jelentős drágításra készülnek a marosvásárhelyi taxisok, azt tervezik, hogy kilométerenként két lejjel emelik a fuvardíjat. Nincs könnyű dolguk, hiszen Marosvásárhelyen két riválisuk is van, akik változó, kedvezményes díjszabással szállítanak.
Az utolsó bruttó fizetés 65 százalékának megfelelő bírói nyugdíjat és a nyugdíjkorhatár 15–20 évig tartó fokozatos emelését tartja kívánatosnak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) alelnöke.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) lezárta egy Argeș megyei mulatós előadó ügyében folytatott vizsgálatát, és összesen 1,612 millió lej eltitkolt jövedelmet állapított meg. A román sajtó úgy tudja, a tegnap Olaszországban elfogott Dani Mocanuról van szó.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
Tovább emelkedtek az üzemanyagárak az országban, egyes benzinkutaknál – Székelyföldön is – a gázolaj ára már meghaladta a 8 lejt is literenként.
A kormány nem számol áfaemeléssel a 2026-os állami költségvetés összeállításakor – jelentette ki egy keddi szakmai rendezvényen a pénzügyminiszter.
Lakossági bejelentés nyomán keresett és talált megoldást a marosvásárhelyi városháza annak a családnak, akik három és egyéves gyerekekkel éjszakáztak a szabad ég alatt. Ideiglenesen az éjjeli menedékhelyen vannak, szociális bérlakást kapnak.
Az Adrian Kreiner nagyszebeni üzletember meggyilkolásával vádolt három férfi közül kettőt kedden a Fehér megyei törvényszék súlyos gyilkosságért életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt, míg a harmadikra távollétében 30 év börtönbüntetést szabtak ki.
Az élőszavas mesélés fejleszti a gyereket, mert nem kap készen mindent, mint a tévében. Ha ő maga képzeli el a történetet, akkor a meséből saját élményt és értéket teremt. A marosvásárhelyi Stefánia óvoda idén is megszervezte mesemondó délelőttjét.
Meghalt a temesvári gyermekkórházban egy 17 éves lány. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
szóljon hozzá!