
Fotó: Maros megyei prefektúra
Egy autó-motorháztető nagyságú fémdarab zuhant le egy repülőről a náznánfalvi napközi közelében kedden. Az eset során nem sérült meg senki – adta hírül a marosvásárhelyi repülőklub.
2024. február 06., 18:192024. február 06., 18:19
2024. február 07., 09:572024. február 07., 09:57
Biztonságosan landolt az a repülőgép, amelyről egy motorháztető nagyságú fémdarab szakadt és zuhant le a náznánfalvi napközi közelében a földre kedden. Az eset során sem anyagi kár (mármint a földön), sem személyi sérülés nem történt, így nem kellett közbelépnie a Maros megyei tűzoltóságnak – tudtuk meg a marosvásárhelyi repülőklubtól.
Ciprian Dobre Maros megyei prefektus is a helyszínre vonult, akárcsak a rendőrség. Mint a prefektúra közleményében tudatják, a belügyi szerveket kedden délután négy óra körül riasztották, hogy egy kisrepülőgép törzséből leszakadt egy fémdarab, és leesett a földre Náznánfalva területén.
A prefektus arról biztosított, hogy az esetet a belügyminisztériumhoz tartozó Maros megyei hatóságok vizsgálják ki. Megerősítette – a Maros megyei tűzoltóság és a marosvásárhelyi repülőklub jelzésének megfelelően –, hogy nem volt áldozata a balesetnek. A helyszínre a Marosvásárhelyi Táblabíróság ügyésze is kivonult, hogy kivizsgálja az esetet.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!