
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt nap során országszerte 651 járművezetői jogosítványt függesztettek fel a rendőrök, és 264 forgalmi engedélyt vontak be – írja a belügyminisztérium tájékoztatása alapján az Agerpres hírügynökség.
2022. szeptember 10., 12:552022. szeptember 10., 12:55
2022. szeptember 10., 12:582022. szeptember 10., 12:58
A tájékoztatás szerint 24 óra leforgása alatt 4457 rendőri beavatkozásra volt szükség, ebből 3110 a közrend fenntartásával kapcsolatos, 1347 pedig sürgősségi eset volt. A belügyi szervek 132 bűncselekményt elkövető személyt értek tetten, és elfogtak tizenkét körözés alatt álló személyt. Az illetékesek összesen
Pénteken a katasztrófavédelem 1140 esetben nyújtott azonnali orvosi segítséget a bajbajutottaknak, további 49 esetben tüzet kellett oltaniuk, hét alkalommal pedig roncsok közé rekedt embereket kellett kimenteniük.
A rendőrök két eltévedt és kritikus állapotban lévő személyt mentettek meg,
és 12 vészhelyzetben lévő emberen segítettek - áll a belügyi tárca tájékoztatásában.
Erdélyi körútján szülővárosában, Marosvásárhelyen is találkozott a helyi közösségek képviselőivel Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselő, akivel a tapasztalatokról, a magyarországi választásokról, regisztrációról, levélszavazásról beszélgettünk.
A társadalmi párbeszéd bizottság jóváhagyta a 2026–2027-es tanév rendjének végleges változatát – közölte csütörtökön az oktatási minisztérium.
A Carrefour kizárólagos tárgyalásokat folytat a Pavăl Holdinggal romániai üzletágának értékesítéséről; a tranzakció értéke mintegy 823 millió euró – közölte csütörtökön a francia kiskereskedelmi vállalatcsoport.
Csodával határos módon megúszták a balesetet a gyalogosok, akik egy átjárónál átmenni készültek, de váratlanul megjelent egy kamion.
A múlt év novemberéhez képest decemberben 299 lejjel (5,3 százalékkal) 5914 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
szóljon hozzá!