Világvándorait hazavárja Gyergyószentmiklós

Egyelőre internetes felületen találkozhatnak egymással, adhatnak hírt magukról azok, akiket származásuk köt Gyergyószentmiklóshoz és jelenleg a szülővárostól távol élnek, jövő év júliusában pedig minden elszármazottat hazavár a település a Szent Anna-búcsú köré szervezendő világtalálkozóra.

Pethő Melánia

2011. december 28., 16:292011. december 28., 16:29

2011. december 28., 20:112011. december 28., 20:11

A 2010-es Szent Miklós-napok szervezése során született az ötlet egy világtérkép létrehozásáról, ami a Gyergyószentmiklósról elszármazottak nevét és jelenlegi lakhelyét tartalmazná. A kezdeményezés kivitelezése az akkor kigondolt formában nem valósult meg, de az ötletet továbbgondolva, a polgármesteri hivatal egy internetes honlapot hozott létre – ma már erre a felületre várják az elszármazottak feliratkozását.

„A cél, hogy egy hozzávetőleges képet kapjunk arról, hány gyergyószentmiklósi polgár él külföldön, és a világ mely pontján” – ismertette a www.vilagvandor.ro címen elérhető oldal létrehozásának egyik lényeges indíttatását Mezei János polgármester. A másik dolog, amiben sokat segíthet az internetes felület, hogy a 2012 júliusában szervezendő Gyergyószentmiklósiak Világtalálkozóját a lehető legszélesebb körben hirdesse, hogy az alkalomra minél többen hazajöjjenek – fűzte hozzá Mezei.

A feliratkozott személyek nyilvántartását egy adatbázis tárolja. Ehhez első lépésben természetesen a Világvándor weboldalon való regisztráció szükséges. A feliratkozásnál kötelező kitölteni a névre, a földrajzi behatárolásra, illetve az elektronikus postacímre vonatkozó mezőket. A feliratkozó személy dönti el, hogy az általa megadott adatok közül melyeket bocsát nyilvánosságra és melyeket nem kíván megosztani – hozza az érdekeltek tudomására Nagy Zoltán alpolgármester. Az oldal – bár már lehet rajta regisztrálni – még fejlesztés alatt áll, ha kész lesz, a közösségi oldalakhoz hasonló módon fog működni.

A regisztrált adatok alapján a Gyergyóiak a nagyvilágban elnevezésű világtérképen megtekinthető lesz az elszármazottak tartózkodási helye. A weboldal segítségével ugyanakkor rég nem látott ismerősök találhatnak egymásra, és hasonló érdeklődési körű személyeknek is adott lesz a kapcsolatfelvétel lehetősége.

Aki hallja, adja tovább!


A www.vilagvandor.ro honlapot létrehozó és működtető gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal emberivé kívánja tenni az egyelőre az éterben létesülendő kapcsolatokat, ezért jövő év július 26–29-e között találkozóra hívja haza a világba szétszóródott szentmiklósi polgárokat. Az eseményt a Szent Anna-búcsú köré szervezik, de a nagy találkozás hétvégéjén fórumokra, megbeszélésekre, különböző kulturális és szórakoztató programokra is sor kerül, illetve a közelmúltban megszakadt hagyományt, az Anna-bált is újraélesztik ez alkalomból. „Remélem, hogy a találkozóra hazajövő gyergyószentmiklósiak kapnak itthon egy plusz töltetet, ami elgondolkodásra készteti majd őket, és bízom benne, hogy lesznek majd olyanok, akik hazatelepednek” – adott hangot reményének Mezei János. Azzal a felhívással fordul mindenkihez, aki értesül a Gyergyószentmiklósról elszármazottakat feltérképező internetes oldalról, hogy a hírt adja tovább, hogy minél több emberhez eljusson a feliratkozás lehetősége, illetve hogy minél nagyobb számú hazatérőt fogadhasson a város a júliusi világtalálkozón.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 06., csütörtök

900 ezer lejt kap Gyulafehérvár a kormánytól a december elsejei ünnepsége megszervezésére

A kabinet csütörtöki ülésén jóváhagyta 900 ezer lej kiutalását a kormány tartalékalapjából a december elsejei ünnepségek gyulafehérvári megszervezésére.

900 ezer lejt kap Gyulafehérvár a kormánytól a december elsejei ünnepsége megszervezésére
Hirdetés
2025. november 06., csütörtök

Verespatak-per: lefoglalták a Gabriel Resources vagyonát a Román államnak való tartozása miatt

A legfelsőbb bíróság elrendelte a Gabriel Resources vagyonának lefoglalását az állammal szembeni tartozás behajtásának biztosítékaként.

Verespatak-per: lefoglalták a Gabriel Resources vagyonát a Román államnak való tartozása miatt
2025. november 06., csütörtök

Hat nap alatt harmadszor volt földrengés Romániában

Még egy hét sem telt el novemberből, már harmadszorra volt földrengés a hónapban Romániában: csütörtökön a Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földmozgás volt Vrancea megyében 14 óra 54 perckor – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Hat nap alatt harmadszor volt földrengés Romániában
2025. november 06., csütörtök

Csökkent az akut légúti fertőzéses esetek száma

Múlt héten közel 69 ezer akut légúti fertőzéses esetet (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) regisztráltak Romániában – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

Csökkent az akut légúti fertőzéses esetek száma
Hirdetés
2025. november 06., csütörtök

Ma már csak a könyvtári előadóteret tölti meg a gyergyószentmiklósi történészkonferencia

Immáron a 41. történészkonferenciát rendezte meg az Erdélyi Múzeum Egyesület gyergyói fiókszervezete és a Gyergyói Népfőiskola. A rendezvényre évtizedekkel ezelőtt a városi művelődési ház nagytermét kellett kibérelni – ma elég a könyvári előadótér is.

Ma már csak a könyvtári előadóteret tölti meg a gyergyószentmiklósi történészkonferencia
2025. november 06., csütörtök

A jövő szakembereiért: a Delgaz Grid Maros és Hargita megyében is támogatja a szakoktatást

A Delgaz Grid, az E.ON csoporthoz tartozó elektromos és gázszolgáltató vállalat újabb együttműködéseket kötött szakiskolákkal és technikai profilú iskolákkal 15 megyéből, köztük Maros és Hargita megyéből is.

A jövő szakembereiért: a Delgaz Grid Maros és Hargita megyében is támogatja a szakoktatást
2025. november 06., csütörtök

Súlyos bírság jár ezután a medvék etetéséért

Több tízezer lejes bírsággal sújtható a medvék etetése a kormány által csütörtökön elfogadott sürgősségi rendelet értelmében. Emellett egyszerűsítik az eljárást azokra az esetekre, amikor a nagyvad lakott területen jelenik meg.

Súlyos bírság jár ezután a medvék etetéséért
Hirdetés
2025. november 06., csütörtök

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes

Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes
2025. november 06., csütörtök

Tánczos Barna: azonnal kilőhetők a településekre bejáró medvék

Sürgősségi kormányrendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely lehetővé teszi, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék – olvasható az RMDSZ közleményében.

Tánczos Barna: azonnal kilőhetők a településekre bejáró medvék
Hirdetés