
Fotó: Facebook
Noha még napközben többen fenntartásokkal kezelték a Székelyudvarhelyre betévedt medve történetét, vasárnap estére már előkerült a bizonyíték. Videón a város utcáin szaladó nagyvad.
2017. szeptember 24., 22:442017. szeptember 24., 22:44
2017. szeptember 24., 23:072017. szeptember 24., 23:07
Egy térfigyelő kamera, illetve egy autóból rögzített videó is tanúskodik arról, hogy Székelyudvarhely utcáin járt vasárnap hajnalban egy medve. Az Indirekt videohírportál Facebook-oldalán megosztotta a Tompa László utcai Grében kávézó biztonsági kamerája által rögzített felvételt, amelyen látható, amint elszalad a lokál előtt a nagyvad, illetve az is, hogy taxisok követik.
Az autós által készített videó ugyanabban az utcában készült, egy picit hosszabb szakaszon követhető a medve útja, míg végül eltűnik a Varga-patak medrébe ugorva.
Egyébként nem ez az első eset, hogy Székelyudvarhely városát említjük medvetémában, július végén ugyanis arról cikkeztünk, hogy állatokat pusztított el a medve a település határában. Akkor két gazdaságban összesen hat juh esett a nagyvad áldozatául.

Hat juhot pusztított el egy medve péntek óta Székelyudvarhely határában, két gazdaságban. A károsultak szerint a környéken évek óta fel-felbukkan a több-bocsos anyamedve, ám eddig nem tett kárt az állatállományban.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
szóljon hozzá!