
Jelzésfelújítás folyamatban. Biztonság a turisták számára
Fotó: Keresztes Emil
A gyergyói hegyimentőcsapat több útvonalon is hozzálátott a turistajelzések felújításához. Munkájukhoz elkel a segítség, amely nem csak az önkéntes munkára, hanem a tanulásra, a térség megismerésére is lehetőséget biztosít.
2017. szeptember 18., 18:382017. szeptember 18., 18:38
Frissen festett jelzések mentén járhatja be Gyergyó környékét hamarosan az is, aki a hegyekben, támpontok nélkül könnyen eltévedne. Folyamatban van a turistaútvonalak felújítása több területen – tudtuk meg Keresztes Emil hegyimentőtől.
A tervbe vett útvonalak között szerepel: a piros háromszöggel jelzett út a Csiszér gerincen, Gyergyószentmiklós és Sipos között; a sárga ponttal jelzett Panoráma-út, mely a Gyilkostó úti, városvégi buszmegállótól indul a Borzóka-tető felé, érintve a tekerőpataki kápolnát, visszaérve Gyergyószentmiklósra a Hóvirág utcába; a kék keresztes jelzés, amely a Borzóka-tetőn át érinti a Súgó-barlangot, Hevedert és Vaslábot; a piros kereszt, amely a Csiky-kertből indulva a Pricskére, onnan pedig Tatár-nyakra vezet – itt találkozik a piros sávval, a Kárpátok főgerincének jelzésével; a piros pont Szárhegyről vezet Pricskére, onnan Várbükkre, majd a Botváránál ér be Gyergyószentmiklósra.
Várják jelentkezésüket a hegyimentők, abban reménykedve, hogy a segít, lát és tanul hármas haszna mellett a fiatal kedvet kap a további együttműködésre, önkéntes, a hegyimentést segítő egyéb munkákra is.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
szóljon hozzá!