
Archív
A megyei önkormányzat többek között arról döntött, kezdeményezni fogja, hogy a görgényszentimrei kastély kerüljön át Maros megye tulajdonába.
2017. december 27., 12:082017. december 27., 12:08
Az A kategóriás műemlék épület már 2010 óta a Maros Megyei Múzeum ügykezelésében van, de mostanáig Görgényszentimre község tulajdonát képezte. A Maros Megyei Múzeum uniós pályázatot készül benyújtani a kastély felújítására, amely a munkálatokat követően múzeumként fog működni. A projekt célja a megyei múzeum görgényszentimrei részlegének bővítése és a Bornemissza kastély bevonása a megye turisztikai körforgásába – olvasható a szerkesztőségünknek eljuttatott közleményben.
Az év utolsó tanácsülésén elfogadták azt a dokumentációt, amely alapján a megyei tanács közbeszerzési eljárást indít a maroskeresztúri válogató, komposztáló és átrakó állomás működtetőjének a kiválasztására. A dokumentációt előzetesen a marosvásárhelyi önkormányzat is jóváhagyta. Az év utolsó tanácsülésének napirendjén három partnerségi projekt is szerepelt, amelyeket mind elfogadott a tanács. Így a megyei önkormányzat jövőre 100 ezer lejjel támogatja a Maros Megyei Sporttánc Egyesületet a 2018-as országos sporttánc bajnokság megszervezése érdekében.
Egy másik együttműködés által a tanács hozzájárul a Marosvásárhely Erdélyi Kárpát Egyesület által kezdeményezett nemzetközi szeminárium megszervezéséhez, amelynek keretében a Mária zarándokút népszerűsítésében résztvevő szervezetek fognak találkozni. A harmadik partnerségi egyezmény a Romániai Magyar Líceumok 2018-as Országos Matematika Versenyének megszervezésére vonatkozik, amelyet jövőre a szovátai Domokos Kázmér Szakközépiskola szervez. A megyei tanács 20 ezer lejjel támogatja a vetélkedőt.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
szóljon hozzá!