A kórház igazgatótanácsának, illetve a klinika igazgatójának javaslatát elfogadva a legkisebb értékű kórházi hozzájárulás bevezetéséről döntött csütörtökön a székelyudvarhelyi kórház adminisztratív tanácsa. További fontos változásokról is határoztak.
2013. április 05., 13:432013. április 05., 13:43
2013. április 07., 18:002013. április 07., 18:00
Csütörtökön hozott döntést a székelyudvarhelyi kórház adminisztratív tanácsa a betegek által a kiutaláskor fizetendő hozzájárulás értékéről. Az április elsejétől kötelezően bevezetendő díjról az egészségügyi minisztérium döntött nemrég, de az öttől tíz lejig terjedő értéken belül maradva a kórházak vezetőségeinek kellett dönteniük arról, hogy mekkora összeget kérnek betegeiktől. Székelyudvarhelyen a legkisebb értékű hozzájárulás bevezetéséről született döntés: a kórház igazgatótanácsa, illetve – mint arról korábban már nyilatkozott – a klinika igazgatója is az ötlejes hozzájárulás bevezetését javasolta, az intézet adminisztratív tanácsa pedig egyöntetűen elfogadta ezt – számolt be a döntésről Lukács Antal.
A kórházigazgató elmondta, nehezebb volt a hozzájárulás kifizetési módját kidolgozni, hiszen el akarták kerülni a bürokratikus, körülményes és időigényes eljárásokat. Ezért úgy döntöttek, hogy a betegeknek a kórházból történő kiutaláskor nem az udvar másik végében található kórházi pénztárban kell majd kifizetniük a hozzájárulást, hanem minden osztályon lesznek nyugtatömbök, így a betegek már ott ki tudják fizetni a díjat. Mostanáig egyébként még egy betegnek sem kellett fizetnie, a kötelezettség csak az április elseje után kórházba utalt betegekre vonatkozik, a hozzájárulást pedig hétfőtől, április nyolcadikától kérik – tájékoztatott az igazgató.
Lukács Antal ugyanakkor arról is beszámolt, hogy két további fontos, a betegeket és hozzátartozóikat érintő kérdésben is kedvező döntést hozott a klinika adminisztratív tanácsa. Eltörölték a lábzsákért fizetendő díjat, így a beteg és a hozzátartozók kórházi kiadásait egy költségtételként kezelve spórlásról lehet beszélni, hiszen szerda reggel óta ingyenes a beteglátogatáskor kötelezően viselendő lábzsák, amelyért mostanáig egy lejt kellett fizetni – mondta el az igazgató. A másik fontos döntés szintén kedvezően érinti a látogatókat: várhatóan egy hét múlva 40 percről egy órára növelik a kórház területén történő ingyenes parkolás idejét. Erről már megszületett a döntés, bevezetése azért késik, mert a megfelelő kommunikáció megteremtése érdekében kábelkapcsolatot kell létrehozni a kórház főbejáratánál található, illetve a klinika Tábor utcai autós kijáratnál felállított kapusszobák között – mondta el Lukács Antal.
Két különböző tematikájú kiállítás megnyitójára várja az érdeklődőket január 26-án és 27-én a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum.
Lőrincz Ildikó muzeológus, művészettörténész tart előadást a 20. századi székelyudvarhelyi képzőművészetről szerdán.
Idén meg kell épülnie a negyven férőhelyes bölcsődének a parajdi Mánya-kertben, ám egyelőre csak az épület alapjait lehet látni a helyszínen. A kivitelező a nagy havazások ellenére is dolgozott ottjártunkkor.
Csőtörés javítása miatt több utcában vízszünet lesz január 26-án, hétfőn Székelyudvarhelyen.
Konfliktus alakult ki egy négyfős társaság körében Székelyudvarhelyen, szombaton. Az összetűzés során egy személyt éles eszközzel sebesítettek meg.
A mesterséges intelligencia segítségével kellett képregényt készítsenek a református kollégiumok diákjai, akik jelentkeztek az immár huszonötödik alkalommal, ezúttal Székelyudvarhelyen megszervezett bibliaismereti vetélkedőre.
Székelyudvarhely évszázadai címmel szerveznek várostörténeti konferenciát a református egyházmegye központi hivatalának termében.
Hamarosan pályázatot nyújtanak be a Nagy-Küküllő mentén elképzelt sétány, valamint a csereháti Mária tér megvalósításáért – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők soron kívüli ülésén pénteken. Az adóemeléssel kapcsolatban is tisztáztak néhány dolgot.
Elmúltak már azok az idők, amikor az adóhatóságnak nem volt megfelelő rálátása a cégek pénzügyeire, derült ki az RMKT székelyudvarhelyi szervezetének az adózási változások ismertetéséről szóló rendezvényén.
Székelyudvarhelyen, a Polgármesteri Hivatal Szent István termében tartották meg január 22-én, a magyar kultúra napján az Udvarhelyszék Kultúrájáért díjak ünnepélyes átadásával egybekötött gálaestet.
szóljon hozzá!