Tavaszra tönkremehet a Borvizek Útja

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Továbbra sem oldódott meg Homoródfürdőn a Borvizek Útja projekt munkálatai közben ejtett kivitelezési hibák problémája, ráadásul a borvízforrások és környékük felújítása során felhasznált faanyagokról lepattogzott a lakkréteg, így könnyen megtörténhet, hogy tavaszra tönkremegy a Borvizek Útja Homoródfürdőn idén átadott szakasza.

Széchely István

2012. október 08., 17:592012. október 08., 17:59

2012. október 08., 18:392012. október 08., 18:39

Dacára annak, hogy a kivitelező cég képviselői már számos alakalommal ígéretet tettek rá, továbbra sem orvosolták a Borvizek Útja homoródfürdői szakaszán ejtett kivitelezési hibákat, ugyanakkor égetővé vált a munkálatok során felhasznált faanyagok állagmegőrzése is, ugyanis ezekről lepattogzott a lakkréteg, így a tél teljesen tönkreteheti a közelmúltban felújított fürdőszakaszt. Szeptember második felében a megyei tanácsnál volt egy gyűlés, melyen a Borvizek Útja Hargita megyei szakaszán ejtett kivitelezési hibák problémája is terítékre került, a temesvári kivitelező cég képviselője ott ígéretet tett arra, hogy egy héten belül megkezdik a javítási munkálatokat, és egyebek mellett a fából készült elemeket is a korábbinál időtállóbb lakkréteggel vonják be, de mint az korábban már többször is előfordult, egy terepszemlét leszámítva semmi nem történt  – tudtuk meg Rus Sándor szentegyházi polgármestertől.

A Borvizek Útja projekt homoródfürdői szakaszának Szentegyháza a kedvezményezettje, de az önkormányzat a számos, jegyzőkönyvbe vett kivitelezési hiba miatt még nem vette át a felújított fürdőszakaszt. Tehetetlenek ebben az ügyben, mint ahogy a megyei tanács sem tehet túl sokat, ugyanis a munkálatok megrendelője a fejlesztési minisztérium volt, a szentegyházi önkormányzat csak annyit tehet, hogy nem veszi át a munkálatokat, addig viszont a korábbi cikkeinkben már említett borvizes népi gyógyfürdő tisztán tartását sem tudják megoldani – válaszolta érdeklődésünkre a polgármester. A medence állapota is bekerült a kivitelezési hibákat felsoroló jegyzőkönyvbe, ugyanis véleményük szerint a kivitelező elmulasztotta agyaggal szigetelni a borvizes medencét, így az gyakorlatilag semmire sem jó, szét kell bontani, majd a megfelelő burkolást követően újra összerakni, ráadásul a medencét körülvevő, deszkából készült járólapok túl szélesek, azért görbültek meg, így azokat is mind ki kellene cserélni – sorolta a problémákat a polgármester, hozzáfűzve, fáj a szíve, hogy minden megy tönkre Homoródfürdőn.

A borvizes medence szigetelése és a tönkrement lakkozás mellett egyébként több más kivitelezési hibát is ki kellene javítania a temesvári cégnek: van három rosszul rögzített reklámpannó, szintén három rosszul rögzített kis kerítés, illetve a közvilágítási rendszer is meghibásodott, továbbá a három méter mély Mária-forrásnál lefektetett két betongyűrű illesztése nem megfelelő, az elmúlt télen tönkrement, és emiatt akkor hat hétre elapadt a forrás.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 11., szerda

Felborult és a kerekeire fordult vissza a frontális ütközés után az autó – térfigyelő kamera rögzítette a szejkei balesetet

A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.

Felborult és a kerekeire fordult vissza a frontális ütközés után az autó – térfigyelő kamera rögzítette a szejkei balesetet
Hirdetés
2026. március 11., szerda

Szejkefürdőn is karamboloztak

Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.

Szejkefürdőn is karamboloztak
Szejkefürdőn is karamboloztak
2026. március 11., szerda

Szejkefürdőn is karamboloztak

2026. március 11., szerda

Újra munkatelep van a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában

Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.

Újra munkatelep van a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában
2026. március 11., szerda

Szentegyházi fűrésztelepen pusztítottak a lángok

Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.

Szentegyházi fűrésztelepen pusztítottak a lángok
Hirdetés
2026. március 09., hétfő

Busz indul Székelyudvarhelyről a székely szabadság napjára

Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.

Busz indul Székelyudvarhelyről a székely szabadság napjára
2026. március 09., hétfő

Lenullázták az autók pótadóját Székelyudvarhelyen

Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.

Lenullázták az autók pótadóját Székelyudvarhelyen
2026. március 07., szombat

Hogyan reagál az ingatlanpiac az adóemelésre? – videó

Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.

Hogyan reagál az ingatlanpiac az adóemelésre? – videó
Hirdetés
2026. március 06., péntek

Rendhagyó eseményre várja a művészeket a Haáz Rezső Múzeum

A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.

Rendhagyó eseményre várja a művészeket a Haáz Rezső Múzeum
2026. március 05., csütörtök

Digitális visszajelzés a kórtermekben: QR-kódos értékelés Székelyudvarhelyen

Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.

Digitális visszajelzés a kórtermekben: QR-kódos értékelés Székelyudvarhelyen
2026. március 04., szerda

A tervek szerint Romániában sehol sem lesz alacsonyabb gépjárműadó, mint Székelyudvarhelyen

Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.

A tervek szerint Romániában sehol sem lesz alacsonyabb gépjárműadó, mint Székelyudvarhelyen
Hirdetés