Sok volt a haláleset az elmúlt héten

A Hargita Megyei Mentőszolgálat nyilvántartása szerint az átlagnál jóval több haláleset történt a megyében az elmúlt héten, ugyanakkor a légzésproblémák, magas vérnyomás és lázas állapot miatt történt riasztások száma is megnőtt.

Széchely István

2012. március 12., 15:182012. március 12., 15:18

2012. március 12., 16:242012. március 12., 16:24

Az átlagnál több haláleset történt az elmúlt héten Hargita megyében, ugyanakkor – a megyei mentőszolgálat nyilvántartása szerint – megnőtt a magas vérnyomás, a légzésproblémák és a lázas állapot miatti riasztások száma is. A március 4–11. közti időszakban 40 magas vérnyomásos beteghez riasztottak mentőt a megyében, ez enyhén magasabb a szokásosnál – tudtuk meg a megyei mentőszolgálat diszpécserszolgálatától. Lázas beteghez is sokszor hívtak mentőt, összesen 69 ilyen esetet jegyez a heti mentős statisztika. A változékony idő miatt megnőtt a meghűléses megbetegedések száma, ez lehet az oka annak is, hogy nőtt a lázas állapot miatti hívások száma – közölték a mentőszolgálatnál. Szintén magas volt (33) múlt héten a nehéz légzéssel ellátott betegek száma, ez többnyire a tüdőgyulladásos betegeknél fordul elő, illetve krónikus betegeknél, akiknek a szervezetét jobban megviseli a változékony időjárás.

A heti átlag 7–9 esethez képest múlt héten 15 haláleset került be a Hargita Megyei Mentőszolgálat nyilvántartásába, olyan nap is volt, amikor három halálesetet jegyeztek a mentősök. A diszpécserszolgálatnál elmondták, az időjárási frontok idején, mint amilyen az elmúlt hét is volt, mindig több haláleset történik, főként a krónikus betegek körében.

Március 4. és 11. között infarktus miatt egy, szívbetegség miatt 19, agyvérzés miatt 20, szülés miatt 19, törések és különböző traumák miatt 11, illetve 25 esetben riasztották a mentőket Hargita megyében. Három testi sértés történt, valamint három autóbalesethez is mentőt hívtak, utóbbinál két sérültet láttak el az orvosok. Öt epilepsziás krízis, 12 ájulásos eset, 12 elmezavar, 5 asztmás krízis és szintén 5 hasmenéses eset is bekerült a múlt heti mentős nyilvántartásba. Ittas állapot miatt 5 személy szorult ellátásra, kómás állapot miatt 3, gyógyszerrel történő öngyilkossági kísérlet miatt szintén 3.

Egy gyógyszermérgezés is történt, és 4 allergiás rohamot is jegyez a mentős statisztika. Közterületre 9 esetben riasztották a mentőszolgálatot, 2 esetben kutyaharapást kellett ellátniuk az orvosoknak, 12 alkalommal rángógörcs miatt hívták őket, 6 esetben pedig felső tápcsatornai vérzés miatt – tájékoztatott a mentőszolgálat diszpécsere.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 30., vasárnap

Személygépkocsi is lángra kapott

Gazdasági melléképület és személygépkocsi kapott lángra vasárnap délelőtt Gyergyóvárhegy községben.

Személygépkocsi is lángra kapott
Személygépkocsi is lángra kapott
2026. augusztus 30., vasárnap

Személygépkocsi is lángra kapott

Hirdetés
2026. augusztus 28., péntek

A tető megbontásával tudtak bemenni és megmenteni a villámsújtott lakóházat

Gyorsan közbeléptek a gyergyóalfalvi tűzoltók a csütörtöki vihar után, így megmenekült a nagyobb kártól a villámsújtott lakóház.

A tető megbontásával tudtak bemenni és megmenteni a villámsújtott lakóházat
2026. augusztus 27., csütörtök

Nagy mennyiségű aranyat foglaltak le egy székelyföldi házkutatás során

Csempészet gyanúja miatt tartottak házkutatást csütörtökön a gyergyószentmiklósi bíróság által elrendelt parancs alapján. Az akció során 888,43 gramm aranyat, valamint 27 ezer lejt, 550 eurót és 200 svájci frankot találtak.

Nagy mennyiségű aranyat foglaltak le egy székelyföldi házkutatás során
2026. augusztus 26., szerda

Akár éjjel is átvehetők lesznek a könyvek a könyvtári automatából

Közel 300 ezer lejes beruházással korszerűsítették a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár eszközállományát és világítási rendszerét. A fejlesztés részeként olyan szolgáltatások is elérhetővé válnak, mint a nyitvatartási időn túli könyvátvétel.

Akár éjjel is átvehetők lesznek a könyvek a könyvtári automatából
Hirdetés
2026. augusztus 25., kedd

Hat új bemutatóval és osztálytermi bérlettel készül a Figura

Készül az új évadra a Figura Stúdió Színház: hat premiert terveznek, miközben tíz korábbi előadás is műsoron marad. A gyergyószentmiklósi társulat az iskolásokat is megcélozza új osztálytermi bérletével, és több fesztiválon is fellép az évad során.

Hat új bemutatóval és osztálytermi bérlettel készül a Figura
2026. augusztus 25., kedd

Gombatúrától a pálinkakóstolóig – terítéken a gyergyói erdők kincsei

Gombák, gyógynövények, méz, sajtok, vadak és hegyi patakokból kifogható halak, fűszerek, erdei gyümölcsök lesznek a középpontban az augusztus 28–29-én sorra kerülő Erdő Kincsei Fesztiválon Gyergyószentmiklóson.

Gombatúrától a pálinkakóstolóig – terítéken a gyergyói erdők kincsei
2026. augusztus 25., kedd

Sportágak sokaságával vár mindenkit a gyergyói rendezvény

Várja a gyerekeket és felnőtteket a Mozdulj Gyergyó! négynapos eseménysorozata, amelyen a sportágválasztótól az ökölvíváson, hokin és labdarúgáson át a közösségi programokig számos mozgásforma és kísérőrendezvény kap helyet Gyergyószentmiklóson.

Sportágak sokaságával vár mindenkit a gyergyói rendezvény
Hirdetés
2026. augusztus 24., hétfő

Megtámadtak egy taxisofőrt, majd elvitték a taxit – letartóztatták az elkövetőket

Két maroshévízi férfit azonosítottak és tartóztattak le a rendőrök, miután a gyanú szerint megtámadtak egy taxisofőrt, majd egyikük jogosítvány nélkül elhajtott a taxival. A járművet később egy Maroshévíz határában található erdős területen hagyták.

Megtámadtak egy taxisofőrt, majd elvitték a taxit – letartóztatták az elkövetőket
2026. augusztus 18., kedd

Székelyföldi Lovas Ünnep: Szent István-napi zarándoklat és további 120 programpont

Négy napon át a lovas programoké, hagyományoké, sporté és közösségi élményeké lesz a főszerep. A több mint 120 programpontot kínáló Székelyföldi Lovas Ünnep idén először szekeres és lovas zarándoklattal kezdődik.

Székelyföldi Lovas Ünnep: Szent István-napi zarándoklat és további 120 programpont
2026. augusztus 17., hétfő

Ittas sofőrt füleltek le Gyergyószentmiklóson

Ittas sofőrt tartóztatott fel a rendőrség vasárnap éjfélkor egy gyergyószentmiklósi utcában – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ittas sofőrt füleltek le Gyergyószentmiklóson
Hirdetés