Közel ötszáz mesekönyv és játék gyűlt össze a gyulafehérvári Caritas Önkéntes Szolgálat székelyudvarhelyi szervezete által szervezett akció során. A csupán két hetes gyűjtés célja a városi kórház gyermekosztályán lévő játékkészlet bővítése volt.
2012. április 14., 17:482012. április 14., 17:48
2012. április 14., 18:492012. április 14., 18:49
A Caritas székelyudvarhelyi önkéntesei, közel 30 fiatal hetente több alkalommal látogat el és tart foglalkozásokat a kórházban fekvő gyerekeknek. A szervezet által használt szekrényből azonban január folyamán eltűnt a játékok nagy hányada, ezt pótlandó hirdettek március végén, április elején Szerezz örömet a beteg gyermekeknek! címmel gyűjtési akciót.
„Körülbelül 400 darab különböző játék és több mint 100 mesekönyv gyűlt össze. Most annyi felszerelésünk van, hogy az összes nem is fér el a kórházban használt játékos szekrényben” – újságolta portálunknak Bíró Ildikó, önkénteskoordinátor. Az akció során egy bőröndnyi társasjátékkal, ez doboznyi babával, bábokkal és ceruzákkal, zsírkrétákkal bővült az önkéntesek által használt készlet.
„Számtalan plüssállatot is adományoztak az udvarhelyiek, ezeket viszont higiéniai okokból nem tudjuk a kórházban használni\" – magyarázta a szervező majd hozzátette, a május 4-én Udvarhelyen is megszervezett civilek napján sérült gyerekeknek rendezett sportnapon osztja majd ki a Caritas a megmaradt játékokat.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
Elsősorban a társaikat rettegésben tartó embereket fogják kilakoltatni a székelyudvarhelyi szociális lakásokból a már megkezdett folyamat során, ugyanakkor a felhalmozott tartozásokat sem tűrik a végtelenségig. Dávid Endre alpolgármestert kérdeztük.
Szintet lép Erdély gasztrofesztiválja 2026-ban: az eddigi gyimesi központ mellett négy új állomással, köztük egy magyarországi helyszínnel bővül a rendezvénysorozat. A szervezők célja nem kevesebb, mint 40 ezer látogató megszólítása.
Megkezdődtek a bontási munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál. Ezt követően a magyar állam támogatásával az elbontott részeket újjáépítik, máshol pedig teljes felújítást végeznek.
Elbontott hidak és nagyobb szakaszon felmart aszfaltréteg is jelzi, hogy ismét hozzáláttak a kilenc éve megpályázott udvarhelyszéki nagyberuházás megvalósításához, amely során mintegy 50 kilométernyi utat korszerűsítenek.
szóljon hozzá!