Megérkezett a nyomdából, és a napokban megkapják a nyolcadikos diákok az idei középiskolai felvételi tudnivalóit tartalmazó tájékoztató füzetet.
2013. május 28., 12:502013. május 28., 12:50
2013. május 28., 17:512013. május 28., 17:51
Görbe Péter, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség szaktanfelügyelője közölte, 3600 példányt nyomtattak a tájékoztatóból, amelyet megkap minden megyebeli nyolcadikos diák, marad az iskolákban is egy-két példány és a más megyéből Hargita megyei tanintézetekbe érkező diákok számára is félretesznek több mint százötvenet. Az idei középiskolai felvételi módszertana nem változott, a beiskolázási számok mások kissé, mint tavaly, és a menetrend dátumai is eltérnek kissé a tavalyitól – közölte a tanfelügyelő.
A felvételi tájékoztató füzetekben a tanfelügyelőség két nyelven mutatja be a felvételi módszertanát, menetrendjét, olvasható a középiskolák beiskolázási terve, és közlik a középiskolai szakoknak megfelelő kódokat is, amelyeket a felvételire való beiratkozási lapon kell majd feltüntetni. Bemutatják ugyanakkor röviden a középiskolákat, információk olvashatók arról, hogy melyik iskolában milyen diplomát lehet megszerezni, és belefoglalták a kiadványba az iskolák tavalyi bejutási átlagait is. A diákok megtalálják a kiadványban a különböző űrlapokat is a beiratkozáshoz. A tájékoztató füzet előszavában leszögezik, a megye beiskolázási terve minden nyolcadikos diák számára biztosít lehetőséget a középiskolai továbbtanulásra.
Az idei középiskolai felvételi keretében május utolsó napjaiban és június elsején zajlanak a tehetségpróbák és a nyelvpróbák azon középiskolákba, ahol ezekre szükség van. A roma nemzetiségű diákok számára fenntartott helyekre június 21-ig lehet jelentkezni. A nagy többség számára július elején veszi kezdetét a középiskolai felvételi, amikor a beiratkozási lapokat kell kitöltsék. A diákok első elosztása felvételi jegyük és továbbtanulási opcióik alapján július 16-án lesz.
Közeleg a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének korszerűsítése, ezért május 31-ig le kell bontani a területen álló, engedély nélkül épített garázsokat. Egy hónappal a határidő előtt 41 építményt számoltak fel, de a többség még áll.
Hídfőnek ütközött egy autó Gyergyószentmiklóson, a város Gyergyószárhegy felőli kijáratánál. A balesetben két személy megsérült, egyikük a roncsok közé szorult.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Kevesebb mint egy hónap telt el azóta, hogy Gyergyószentmiklóson, egy Virág negyedi parkolóhely használata körül kialakult vita rendeződni látszott, most azonban újabb fordulat történt: valaki megrongálta a parkolásgátló szerkezetet.
Rendszámfelismerő kamerákat telepítettek a polgármesteri hivatal mögötti hulladéklerakóhoz Gyergyóújfaluban a szabálytalan szemétlerakás ellenőrzésére.
Csaknem 10 ezer fogyasztó maradt áram nélkül, miután Borszéken kidőlt egy fa és leszakította a magasfeszültségű áramkábeleket, amelyek tüzet is okoztak.
Száraz növényzet és cserjék gyulladtak ki Borszéken: a lángok egy magasfeszültségű vezetéket érintő meghibásodás miatt keletkeztek, miután egy fa rádőlt az oszlopra, és elszakította a vezetékeket.
Rendkívüli ülést tartott hétfőn Gyergyószentmiklós képviselő-testülete, ahol két kérdésben hoztak döntést. Korlátozták a szerencsejáték-termek működését, és elfogadták a területrendezési dokumentációkat az elektromos töltőhálózat kiépítéséhez.
Két lakóház, két melléképület és a száraz növényzet is lángra kapott vasárnap Gyergyóvárhegyen. A tűzhöz több hivatásos és önkéntes egységet riasztottak, a lángok terjedését végül sikerült megfékezni.
Hét mezőgazdasági út újul meg és épül ki Gyergyócsomafalván, összesen 13 kilométer hosszan. Az egymillió eurós beruházás kivitelezése elkezdődött, a munkálatok nyomán jövő tavaszra stabilabb felületen közlekedhetnek a mezőre járó munkagépek.
szóljon hozzá!