
Fotó: Veres Nándor
Azok a középiskolát végzett fiatalok, akik idén fejezték be tanulmányaikat, és a tanév végétől számított hatvan napon belül bejelentkeztek munkakeresőkként a munkaerő-elhelyező ügynökségénél, július 29-étől kérhetik a munkanélküli segélyt.
2015. augusztus 06., 12:172015. augusztus 06., 12:17
Az idei középiskolai végzősök számára meghatározott határidő július 29-ei kezdete óta eltelt egy hét alatt harmincnál is kevesebben igényelték a munkanélküli-segélyt a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség székelyudvarhelyi kirendeltségén, ahol szerdáig összesen 29 ilyen jellegű kérést iktattak.
Ahhoz, hogy megkaphassák a segélyt, a végzősöknek július 29. előtt munkakeresőkként be kellett jelentkezniük az ügynökségénél, a székelyudvarhelyi munkaerő-elhelyező irodában ezt nagyjából 250 fiatal tette meg. A segélyt egyébként jövő év május végéig még bármikor kérhetik, a fontos az volt, hogy bejelentkezzenek munkakeresőkként a határidő végéig, ugyanis ellenkező esetben nem jár a segély – mondta el Kerekes Mária Magdolna, az udvarhelyi munkaerő-elhelyező iroda vezetője.
A juttatást akkor sem kaphatják meg, ha időközben sikeresen felvételiztek valamely felsőoktatási intézménybe, azonban mindössze néhány ilyen bejelentést kapott az ügynökség udvarhelyi kirendeltsége – tájékoztatott az irodavezető. A friss végzősök egyébként havi 250 lej értékű munkanélküli-segélyt kapnak, mely juttatást fél évig folyósítják nekik.
Az egyetemi tanulmányaikat befejező fiatalok – akárcsak a szakiskolát végzettek, illetve a végzős évfolyamok pótvizsgázói – augusztus és szeptember folyamán jelentkezhetnek be munkakeresőkként az ügynökségnél ahhoz, hogy igényelhessék majd a munkanélküli-segélyt. Ezt akkor is érdemes megtenni, ha nem kérik majd a juttatást, hanem munkába állnak, ugyanis így egyéves munkavállalás esetén jár nekik egy 500 lej értékű alkalmazási prémium – hívta fel a figyelmet Kerekes Mária Magdolna.
Édességeket és fülhallgatót próbált ellopni hétfőn délután három kiskorú az egyik székelyudvarhelyi áruházból, azonban a pénztárnál feltartóztatták őket.
Könyvbemutatók, kiállítások, színházi előadás, gálaest és várostörténeti konferencia is szerepel a magyar kultúra napja alkalmából szervezett székelyudvarhelyi rendezvénysorozat programjában, amely január 20. és 24. között várja az érdeklődőket.
Hétfőtől SMS-alapú jegyvásárlási lehetőséget vezet be a székelyudvarhelyi helyi közszállítást működtető Urbana Transport.
Az áramszolgáltatótól kapott tájékoztatás szerint nyolc Hargita megyei településen összesen 19 transzformátorállomás maradt áramellátás nélkül szombat este.
Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.
Közlekedési gondokat okoznak a kátyúk Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az Orbán Balázs utcában. A félbehagyott munka miatt csaknem járhatatlanná vált az útszakasz, a városháza és a kivitelező viszont dolgoznak a megoldáson.
A jelentős emelések ellenére nem torpant meg az adófizetői kedv Székelyudvarhelyen: szerdán sorokban álltak az emberek a polgármesteri hivatal kasszái előtt. A többségnek az volt a legfontosabb, hogy legalább a tízszázalékos kedvezményt megkapják.
Alig három óra különbséggel két ittas sofőrt is elkaptak a rendőrök Székelyudvarhelyen és Zetelakán a hétvégén.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
szóljon hozzá!