Nagyjából egy éve készült el az agyagfalvi múzeum alapja, azóta megvásárolták a szükséges fa- és vaselemeket, illetve térkövet, az építkezési munkálatok azonban mégsem folytatódtak. Ehhez további összegekre van szükség, melynek érdekében téglajegyeket osztottak ki – megvásárlásukkal támogathatók a munkálatok.
2014. november 04., 11:032014. november 04., 11:03
Pénzhiány miatt szünetelnek az Agyagfalván épülő múzeum munkálatai – mondta el portálunknak Farkas Mózes, Bögöz község polgármestere, hozzátéve, hogy az épület alapját már lebetonozták, illetve a szükséges fa- és vaselemeket is megvásárolták, azonban komplikációk adódtak, például a talaj egyenetlensége, amit a későbbiekben vízszintbe kell hozni. Téglajegyeket osztottak ki helyi és megyeközi szinten egyaránt, melyek értéke öt, illetve tíz lej, de még nem érkezett elegendő támogató. Az így befolyó összeget teljes egészében a múzeum felépítésére használnák. „Bárkit szeretettel várunk, hogy támogassa a múzeum létrejöttét, hiszen ez nemcsak az itt élő közösség, hanem az összmagyarság közös érdeke. A támogatókról könyvet is szeretnénk kiadni, feltüntetve benne, hogy miként segítették az intézmény létrehozását” – fejtette ki a községvezető.
A tervek szerint
A múzeum célja, hogy bepillantást nyújtson a látogatóknak a székelység történelmébe, továbbá helyet biztosítson a helyi művészek tárlatainak. A tavaly ismertetett tervek szerint a múzeum egyszintes lesz (két teremmel), ötvenhat méter hosszú, tíz méter széles, nagyobbrészt pedig fából készítik el. Az épületben állandó történelmi kiállítást rendeznének be, teret adva más megyékből származó leleteknek is.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Két személyautó ütközött és sodródott le az úttestről szerdán kora délután a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn.
Székelyudvarhelyen szerdán újrakezdték a munkálatokat a Bethlen Gábor utcában, és az elkövetkező időszakban többfelé útjavításra, illetve forgalomkorlátozásra kell számítani.
Szinte teljesen megsemmisült egy fűrésztelep csarnoka a szerdára virradó éjszaka keletkezett tűzben Szentegyházán.
Buszt indít kedden Székelyudvarhelyről Marosvásárhelyre a Székely szabadság napjára a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) helyi szervezete.
Elfogadták a régi épületekre vonatkozó adókedvezményeket Székelyudvarhelyen, és nullára csökkentették a gépjárművek esetében alkalmazott helyi pótadót.
Noha például egy átlagos, kétszobás tömbházlakás értéke az elmúlt tíz évben többszörösére nőtt, mára az ingatlanok árai, valamint a bérleti díjak elértek egy olyan „plafont”, ami fölé már a vásárlók és a bérlők nem hajlandók menni.
A Haáz Rezső Múzeum a Székelyföldi képzőművészek arcképcsarnoka című reprezentatív kiállítás terébe egy rendhagyó eseményre, művészek közötti párbeszédre invitálja az érdeklődőket.
Saját fejlesztésű digitális rendszert vezet be a székelyudvarhelyi városi kórház, amellyel a betegek és hozzátartozóik közvetlenül értékelhetik az ellátás minőségét és a személyzet munkáját. A sürgősségi osztályon már élesítették a platformot.
Nullára csökkentik a gépjárművekre kiszabott helyi pótadót a korábbi években alkalmazott 40–50 százalékról Székelyudvarhelyen. Viszont fontos, hogy ismét a városban jegyeztesse be járművét az is, aki korábban más településen tette meg ezt.
szóljon hozzá!